RTX 3080 vs RTX 3080 Ti

Benim kartımda (gaming x) memory temp. 84 görüyor en fazla. Kaldı ki 90 derece memory temp. çok yüksek bir sıcaklık değildir.
Tam yükte çalışırken 200W+ sıcaklıkları kontrol etmeni öneririm. MSI'in soğutma konusunda GDDR6X belleklerde çuvalladığı apaçık ortada. İsterseniz biraz araştırabilirsiniz. Suprim X'in rakipleri Aours, FTW3, ROG STRIX gibi modellerde aralarında Memory temp. 10+ derece fark olması normal değil. 90 dereceyi 2 ay önce hava 20+- dereceyken örnekledim. Satıp kurtuldum EVGA aldım onun yerine fiyat konusunda 500 lira fazlaydı 15 derece az verip O.C. olanağı daha iyi bir kart almış oldum.

Gaming z modellerinin gaming x e göre çekirdek hızı bir tık daha yüksektir. Bunu overclock gibi düşünebilirsiniz. Modelden modele değişiklik gösterir. Aldıktan sonra siz de yükseltebilirsiniz. Siz tercihinizi 3080ti olandan yana kullanın.

Çok teşekkür ederim bende RTX 3080 Ti modelini almayı planlıyorum hem daha ucuza denk gelmiş olacak hem de sonradan kendim OC yapmak istersem deneyebilirim.

Tam yükte çalışırken 200W+ sıcaklıkları kontrol etmeni öneririm. MSI'in soğutma konusunda GDDR6X belleklerde çuvalladığı apaçık ortada. İsterseniz biraz araştırabilirsiniz. Suprim X'in rakipleri Aours, FTW3, ROG STRIX gibi modellerde aralarında Memory temp. 10+ derece fark olması normal değil. 90 dereceyi 2 ay önce hava 20+- dereceyken örnekledim. Satıp kurtuldum EVGA aldım onun yerine fiyat konusunda 500 lira fazlaydı 15 derece az verip O.C. olanağı daha iyi bir kart almış oldum.
Söylediğim değer tam yük değeriydi zaten. Şimdi test yapıp öyle söyledim size. Ben de kutupta yaşamıyorum iskenderundayım. Tekrar belirteyim 90 derece gayet normal bir sıcaklık. Daha düşük tabiki daha iyi. Tercih sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı