RTX 3080 Warzone düşük GPU kullanımı

neojun

Hectopat
Daha fazla  
RTX 3080 ve Ryzen 3700X kullanıyorum evet darboğaz var ama oyunda eskiden 90-120 arası alırdım şimdi 40-60 arası alıyorum. Kullanımlara baktığımda ise işlemci %50'yi geçmiyor, garip olan kısmı ekran kartıda %50'yi geçmiyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü kaynaklı bir problem olabilir. Daha eski ve sorunsuz kullandığın bir sürücü deneyebilirsin. Windows güncellemesinden sonra yaşanan bir problem olabilir. Ekran kartı ya da işlemci ısısı kritik seviyelere çıkıyorsa bu yüzden frekans düşürüyor olabilirler. Aklıma gelen öneriler bunlar.

RTX 3080 ve Ryzen 3700X kullanıyorum evet darboğaz var ama oyunda eskiden 90-120 arası alırdım şimdi 40-60 arası alıyorum. Kullanımlara baktığımda ise işlemci %50'yi geçmiyor, garip olan kısmı ekran kartıda %50'yi geçmiyor. Yardımcı olabilecek var mı?
İşlemci yetersiz. RTX 3080 olunca uçacak sandınız galiba 😃 O kartı besleyebilecek işlemci henüz üretilmedi. Bunu dokuyan çocuk kör oldu hesabı. En az 11900 gibi yüksek bir işlemci lazım.

İşlemci yetersiz. RTX 3080 olunca uçacak sandınız galiba 😃 O kartı besleyebilecek işlemci henüz üretilmedi. Bunu dokuyan çocuk kör oldu hesabı. En az 11900 gibi yüksek bir işlemci lazım.

İşlemci zaten yetersizde normalde 90-120 FPS aldığım bir oyunda şu an 40 50 alıyorum o normal değil kral
Sürücü kaynaklı bir problem olabilir. Daha eski ve sorunsuz kullandığın bir sürücü deneyebilirsin. Windows güncellemesinden sonra yaşanan bir problem olabilir. Ekran kartı ya da işlemci ısısı kritik seviyelere çıkıyorsa bu yüzden frekans düşürüyor olabilirler. Aklıma gelen öneriler bunlar.
Sadece warzone da olan bi durum farklı oyunlarda bu durumlarla karşılaşsam eski sürüme dönücektim ama malesef yok

@DeSeRT_TR R9 3900X, R9 5950X, I9 11900K gibi işlemciler henüz üretilmedi mi?
İşlemci zaten yetersizde normalde 90-120 FPS aldığım bir oyunda şu an 40 50 alıyorum o normal değil kral

Sadece warzone da olan bi durum farklı oyunlarda bu durumlarla karşılaşsam eski sürüme dönücektim ama malesef yok
Warzone'da bende de sorun var. Ne işlemciyi ne GPU'yu kullanıyor. Sanırsam oyuna gelen güncellemelerden kaynaklı, önümüzdeki günlerde düzelir sanırım.

@DeSeRT_TR R9 3900X, R9 5950X, i9 11900K gibi işlemciler henüz üretilmedi mi?

Warzone'da bende de sorun var. Ne işlemciyi ne GPU'yu kullanıyor. Sanırsam oyuna gelen güncellemelerden kaynaklı, önümüzdeki günlerde düzelir sanırım.

Sabah bir patch gelecek sanırım inşallah düzelir bekleyip göreceğiz çok teşekkürler.

Sanki driver sorunu gibi duruyor bahsettiğiniz şey. Eğer güncellemeniz varsa yapmanız, zaten son sürümdeyseniz, bir önceki sürüme dönmeniz belki çözebilir.

Bunun dışında oyun için ayarlarda Render Resolution kısmının 100 olduğundan da emin olun. Warzone'a gelen bir güncelleme benim oyun içi grafik ayarlarımı değiştirmişti kendi kendine. Belki böyle bir durum vardır.

Bir de bunun dışında oyuna girmeden, masaüstüne sağ tıklayıp Görüntü Ayarları>Gelişmiş Görüntü Ayarları kısmından monitörüzün desteklediği (daha doğrusu oynamak istediğiniz FPS'e göre) en yüksek Hz ayarını seçip, Fullscreen-Borderless veya direkt Windowed modda denerseniz daha sağlıklı bir fikir yürütülebilir. Eğer bu modlarda FPS ve GPU kullanımı normale dönüyorsa tam ekran ile ilgili bir problem olmuş olabilir ki, yüksek ihtimalle ya Warzone ya da GPU driver kaynaklıdır.

Sanki driver sorunu gibi duruyor bahsettiğiniz şey. Eğer güncellemeniz varsa yapmanız, zaten son sürümdeyseniz, bir önceki sürüme dönmeniz belki çözebilir.

Bunun dışında oyun için ayarlarda Render Resolution kısmının 100 olduğundan da emin olun. Warzone'a gelen bir güncelleme benim oyun içi grafik ayarlarımı değiştirmişti kendi kendine. Belki böyle bir durum vardır.

Bir de bunun dışında oyuna girmeden, masaüstüne sağ tıklayıp Görüntü Ayarları>Gelişmiş Görüntü Ayarları kısmından monitörüzün desteklediği (daha doğrusu oynamak istediğiniz FPS'e göre) en yüksek Hz ayarını seçip, Fullscreen-Borderless veya direkt Windowed modda denerseniz daha sağlıklı bir fikir yürütülebilir. Eğer bu modlarda FPS ve GPU kullanımı normale dönüyorsa tam ekran ile ilgili bir problem olmuş olabilir ki, yüksek ihtimalle ya Warzone'ya da GPU driver kaynaklıdır.

Büyük ihtimalle Warzone kaynaklı ya eskiden yapmıyordu gelen sezonlarla birlikte yapmaya başladı çok garip oyun sadece kendi kendini bozuyor

İşlemci yetersiz mi :D Güldüm kanka.Bende 9700K var,3090 besliyor.Yanlış bilgi vermeyelim.

Warzone'da inanılmaz bir optimizasyon sorunu var,driver ile çözmeye çalış,gerisini yapmana gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı