Çözüldü RTX 3090 ekran kartının FurMark test sonuçları nasıldır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Görkem Ertopcu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba; Zotac RTX 3090 AMP Core holo, bu karta sahibim. Stress testlerinde fan ortalama %88 fan hızında dönüyor. Değerler iyi mi? Macun olarak MX 6 sürülü. Stock ayarlar.
maxfur.gif
furmar.png

Çözüm
Zotacın soğutma aerodinamiği zayıftır. 2. El alıyorsanız alınır ama MX6 yerine daha iyi bir macun sürülebilir.
380w powerdraw ve 1080mV için gayet iyi değerler.
Zotacın soğutma aerodinamiği zayıftır. 2. El alıyorsanız alınır ama MX6 yerine daha iyi bir macun sürülebilir.
380w powerdraw ve 1080mV için gayet iyi değerler.

Çözüm
Zotac'ın soğutma aerodinamiği zayıftır. 2. el alıyorsanız alınır ama MX6 yerine daha iyi bir macun sürülebilir.
380W powerdraw ve 1080mv için gayet iyi değerler.

Hocam kart benim zaten 2.el aldıydım. Sıvı metal düşündüm ama bozulma riskinden dolayı korktum. Teşekkür ederim bu arada.

Rica ederim. eğer GPU'larla aranız yoksa kesinlikle sıvı metal kullanmayın.
Eğer ısı çok göze batıyorsa şu videomdan yardım alabilirsiniz.
3000 Serisi için kayıpsız UV

Hocam zaten normalde UV şekilde kullanıyorum test amaçlı stock ayarlara çektim. Sıvı metal işini bilen birine yaptırsam ileride sıkıntı yaratır mı? Bir de PSU değerlerim iyi mi?

Hocam zaten normalde UV şekilde kullanıyorum test amaçlı stock ayarlara çektim. Sıvı metal işini bilen birine yaptırsam ileride sıkıntı yaratır mı? Bir de PSU değerlerim iyi mi?
psu değerlerine hwinfodan bakarsın.
Gene de yaptırmanı önermiyorum uzun vadede sorun yaşayabilirsin. Kartın sarkmamalı, dikey olmamalı ve yüksek basınçlı fanlara sahip olmamalısın metali kaydırırsın. Bir dirençe geldim mı çöp olur kart.

PSU değerlerine HWiNFO'dan bakarsın.
Gene de yaptırmanı önermiyorum uzun vadede sorun yaşayabilirsin. Kartın sarkmamalı, dikey olmamalı ve yüksek basınçlı fanlara sahip olmamalısın metali kaydırırsın. Bir dirençe geldim mı çöp olur kart.

Hocam kartı almak için afedersiniz bo*um çıktı :D en iyisi hiç risk almamak. Yardımınız için tekrar teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı