Çözüldü RTX 3090 ile mining ne kadar kazandırır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lıterhf

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba dostlar aklıma soru takıldı bugün acaba gelirim olursa kaar yapar mıyım gibi bir cok kafamdan şey geçti RTX 3090 alsam Almanya'dan mining yapsam günde ne kadar gelir? Aylık ne kadar gelir? Yılık ne kadar gelir? Lütfen faturlarar filen her şey dahil belirtirseniz sevinirim ortalama kac MHz kazım yapıyor. Kart 2.200 euro dur. Her şey dahil filen fakat Türkiye'ye kartı getirirsem garantı dışı kalıyor 2 yıla kalmaz pat bozulursa zarar yaparım artı moralim bozulur riskli bir iş biliyorum ama yine de sormak istedim iyi günler.
Linkdeki site Türkiye gonderim yok Almanya'dan gidip TR getirseniz bile garantı dışı kalıyor.

Çözüm
Merhaba dostlar aklıma soru takıldı bugün acaba gelirim olursa kaar yapar mıyım gibi bir cok kafamdan şey geçti RTX 3090 alsam Almanya'dan mining yapsam günde ne kadar gelir? Aylık ne kadar gelir? Yılık ne kadar gelir? Lütfen faturlarar filen her şey dahil belirtirseniz sevinirim ortalama kac MHz kazım yapıyor. Kart 2.200 euro dur. Her şey dahil filen fakat Türkiye'ye kartı getirirsem garantı dışı kalıyor 2 yıla kalmaz pat bozulursa zarar yaparım artı moralim bozulur riskli bir iş biliyorum ama yine de sormak istedim iyi günler.
Linkdeki site Türkiye gonderim yok Almanya'dan gidip TR getirseniz bile garantı dışı kalıyor.
Oncelikle elektronik sans isidir, karti sisteme takarken de bozabilirsiniz. Ya da oyun oynarken bolgenizdeki sebekenin voltaj dalgalanmasindan da kartiniz bozulabilir. Ama bu bir yatirim, eger ayarlarinizi guzel yaparsaniz, karttan 3-5 mh fazla alacagim diye karti 110c de calistirmazsaniz kartiniz kisa vadede sizi yuzustu birakmayacaktir.
Ayrica siz karti almanyadan alip burada kullansaniz bile magazalar bunu anlayamazlar, kart bozulursa magazaya "ben bu karti turkiye ye goturdum mining yaptim" demek zorunda degilsiniz, burada kullandim bozuldu dersiniz. Ya da magaza kabul etmezse kartin uretici firmasiyla iletisime gectiginizde size teknik olarak yardimci olacaklardir, tamirat ya da yenisiyle degisim olarak. Tr de sadece soyle bir sorun yasarsiniz, kartin uretici firmasi (ki sizin verdiginiz link ten asus oldugu anlasiliyor) karti eger yurtdisindan aldiysaniz kartin uluslararasi garantisi olsa bile kartinizla ilgilenmez. Fakat almanya da boyle bir sorunla karsilasacaginizi hic sanmiyorum.
Rtx 3090 su an dogru ayarlarla 115-120 mh kazim yapabiliyor. Bu da size gunluk 7.6 brut/6.8 net kazanc saglar.
6.8 x 30 = 204 usd aylik net kazanc,
204 x 12 = 2448 usd net yillik kazanc saglarsiniz.
Yani kartin ucretini neredeyse 12 ayda cikarmis olursunuz. Ama su anki kazim zorlugu ve eth fiyatiyla. Zorluk artarsa gunluk kazanciniz duser, eth fiyati artarsa da gunluk kaziminizin usd olarak karsiligi artar.

Nasıl yapmış bilmiyorum ama adam kartı ile mining yapıldığını anlamış.

Mining için aldığın için kart zaten miningden ötürü garanti devre dışı kalıyor, o yüzden nere ucuz buluyorsanız oradan alın. Bu siteden kazanç ve elektrik gideri düşürülmüş kazançlara bakabilirsin.

Teşekkürler.
Virüs programı ile anlamış ancak garantiye sistemi değil ekran kartını gönderecek. Ekran kartlarına da virüs programı vb. indirilmez, hem bütün sistemi gönderecek olsa bile format atar biter.

Anlamadığım bir şey var şimdi ekran kartını gonderiyor sistemi değilki Bitdefender nasıl calışsın? Disk yoken.

Disk var ki? Adam sistemi yollamış başka bir sıkıntıdan ve o sırada mining yapmışlar.

Kamera var Vatan'ın heyerinde gizli ve açık olan bolgelerde nasıl risk alıp yapabilirler? Hem yapmış olsalar DM'den Vatan Bilgisayar adama yazmazdı ve o sistem sahibi gereksiz post atmış biraz abartmış 1 post atarsın beklersin kenarda cevap beklersin değil mi :D kos kocaman Vatan Bilgisayar'dan tazminat istiyor :D virüs programını bile bile gore gore adamalr safmı oyle bir şey yapacak?

kos kocaman Vatan Bilgisayar'dan tazminat istiyor
Adam haklıysa eğer niye istemesin. Parasını verip satın aldığı sıfır bilgisayar kendisine teslim edilene kadar para kazanma amaçlı kullanıldıysa adam haklı. Vatandan da her şey beklenir yapmış olabilirler. Her gün birinin bilgisayarı böyle kullanılsa bir çalışanın maaşı çıkar nerdeyse.

Adam haklıysa eğer niye istemesin. Parasını verip satın aldığı sıfır bilgisayar kendisine teslim edilene kadar para kazanma amaçlı kullanıldıysa adam haklı. Vatan'dan da her şey beklenir yapmış olabilirler. Her gün birinin bilgisayarı böyle kullanılsa bir çalışanın maaşı çıkar neredeyse.

Bir soylentiye inanmamak lazım gercekten boyle bir şey var ise dava ile alakalı tazminat ile alakalı fotoraf atması lazım ve zaten konuyu sildirmek için bir dolu para vermişlerdir. Dava ya filen gerek yok.

Oncelikle elektronik sans isidir, karti sisteme takarken de bozabilirsiniz. Ya da oyun oynarken bolgenizdeki sebekenin voltaj dalgalanmasindan da kartiniz bozulabilir. Ama bu bir yatirim, eger ayarlarinizi guzel yaparsaniz, karttan 3-5 mh fazla alacagim diye karti 110c de calistirmazsaniz kartiniz kisa vadede sizi yuzustu birakmayacaktir.
Ayrica siz karti almanyadan alip burada kullansaniz bile magazalar bunu anlayamazlar, kart bozulursa magazaya "ben bu karti turkiye ye goturdum mining yaptim" demek zorunda degilsiniz, burada kullandim bozuldu dersiniz. Ya da magaza kabul etmezse kartin uretici firmasiyla iletisime gectiginizde size teknik olarak yardimci olacaklardir, tamirat ya da yenisiyle degisim olarak. Tr de sadece soyle bir sorun yasarsiniz, kartin uretici firmasi (ki sizin verdiginiz link ten asus oldugu anlasiliyor) karti eger yurtdisindan aldiysaniz kartin uluslararasi garantisi olsa bile kartinizla ilgilenmez. Fakat almanya da boyle bir sorunla karsilasacaginizi hic sanmiyorum.
Rtx 3090 su an dogru ayarlarla 115-120 mh kazim yapabiliyor. Bu da size gunluk 7.6 brut/6.8 net kazanc saglar.
6.8 x 30 = 204 usd aylik net kazanc,
204 x 12 = 2448 usd net yillik kazanc saglarsiniz.
Yani kartin ucretini neredeyse 12 ayda cikarmis olursunuz. Ama su anki kazim zorlugu ve eth fiyatiyla. Zorluk artarsa gunluk kazanciniz duser, eth fiyati artarsa da gunluk kaziminizin usd olarak karsiligi artar.

Çözüm
Oncelikle elektronik sans isidir, karti sisteme takarken de bozabilirsiniz. Ya da oyun oynarken bolgenizdeki sebekenin voltaj dalgalanmasindan da kartiniz bozulabilir. Ama bu bir yatirim, eger ayarlarinizi guzel yaparsaniz, karttan 3-5 mh fazla alacagim diye karti 110C de calistirmazsaniz kartiniz kisa vadede sizi yuzustu birakmayacaktir.
Ayrica siz karti Almanya'dan alip burada kullansaniz bile magazalar bunu anlayamazlar, kart bozulursa magazaya "ben bu karti Türkiye'ye goturdum mining yaptim" demek zorunda degilsiniz, burada kullandim bozuldu dersiniz. Ya da magaza kabul etmezse kartin uretici firmasiyla iletisime gectiginizde size teknik olarak yardimci olacaklardir, tamirat ya da yenisiyle degisim olarak. TR de sadece soyle bir sorun yasarsiniz, kartin uretici firmasi (ki sizin verdiginiz linkten ASUS oldugu anlasiliyor) karti eger yurt dışından aldiysaniz kartin uluslararasi garantisi olsa bile kartinizla ilgilenmez. Fakat Almanya da boyle bir sorunla karsilasacaginizi hiç sanmiyorum.
RTX 3090 su an dogru ayarlarla 115-120 mh kazim yapabiliyor. Bu da size gunluk 7.6 brut/6.8 net kazanc saglar.
6.8 X 30 = 204 USD aylik net kazanc,
204 X 12 = 2448 USD net yillik kazanc saglarsiniz.
Yani kartin ucretini neredeyse 12 ayda cikarmis olursunuz. Ama su anki kazim zorlugu ve ETH fiyatiyla. Zorluk artarsa gunluk kazanciniz duser, ETH fiyati artarsa da gunluk kaziminizin USD olarak karsiligi artar.

Cok yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler. Oncelikle Almanya'daki tüm siteler firimalar e ticaret siteleri uluslar arası garanti vermiyor. Malesefki ve kart sadece Japonya ve Almanya'da mevcut zaten okulumu inşallah Almanya'da okuycam okulum biteseye kadar kucuk evde kalsam sonra kiralık eve gecerim kazandığım para ile ek işle kartımıda alırım diye düşünüyorum cevabınız benim için değerli konuyu kilit istiycem haberiniz olsun Amazon Almanya mevcut türkieye gonderim yapıp uluslar arası garanti veren.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı