RTX 3090 oyunlarda 82 dereceye kadar çıkıyor

murat_02

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X3D Anakart: MSI B450 M2 PRO GPU: ASUS ROG STRİX RTX 2080 8GB RAM: 16 Gb (8x2) Corsair Vengeance 3200 MHZ KASA+PSU: Corsair 300R - 600+80 Watt SSD: MLD M300 1 TB M2 SSD.
Başlıkta da belirttiğim gibi kartı henüz yeni aldım, açılmadığına dair vida etiketi de mevcut, gerçi artık onunda aynısını yapıp oraya yapıştırıyorlar. Önceden mining yapılmış olma olasılığı aklıma geldi. Kartı ikinci el olarak aldım fiyatı uyguna geldiği için. Bu sıcaklık değeri normal midir sizce? TDP değeri yüksek onunda mutlaka etkisi vardır. Kart modeli MSI Gaming X Trio 3090. fikir ve görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
V-Sync off durumda 80 82 arası oluyor Cyberpunk'ta.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2080 kullanıyorum hiç 82ye çıkmadı Max 69 derece.

Zaten RTX 2080'den geçtim, bende de 75'ten yükseğe çıkmıyordu, ancak RTX 2080'nin maksimum çekeceği güç 200 250 watt arasıdır. Bu kart 350 370 arası çekiyor tam yükte, bununda etkisi ısınma oluyor tabi. Karşılaştırmak pek mantıklı gelmedi bu iki kartı.

MSI Ventus 3X 3080 kullanıyorum. Bende de testlerde sıcaklıklar benzer ama uzun saat oyunlarda bahsetmiş olduğunuz derecelere rahatlıkla geliyor. Ek bilgi olarak vereyim bakımdan 1 ay önce geldi gitmeden önce de aynıydı. Garantisi bitince kendim MX-6 termal macun ile bakımını yapacağım. Servisten gelen Palit marka 3070 kartımda da aynı sorunu yaşamıştım bu şekil kendim güzel bir işçilik ile sıcaklıkları oldukça aşağıya düşürmüştüm.

MSI Ventus 3X 3080 kullanıyorum. Bende de testlerde sıcaklıklar benzer ama uzun saat oyunlarda bahsetmiş olduğunuz derecelere rahatlıkla geliyor. Ek bilgi olarak vereyim bakımdan 1 ay önce geldi gitmeden önce de aynıydı. Garantisi bitince kendim MX-6 termal macun ile bakımını yapacağım. Servisten gelen Palit marka 3070 kartımda da aynı sorunu yaşamıştım bu şekil kendim güzel bir işçilik ile sıcaklıkları oldukça aşağıya düşürmüştüm.

Açıkçası sadece termalmmacunu değiştiririm ben umarım işe yarar en kaliteli macunu almak lazım, daha önce hiç ekran kartını hiç değiştirmemiştim umarım becerebilirim. Garantisi benimkininde var ama ben onu yolla bekle öyle bekleyemem.

Hocam bende daha önce yapmamıştım. Videolar ve geçmişten gelen bilgi birikimi ve birazda tecrübe ile üstesinden çok iyi geldim. Dikkatli olmanız yeterli. Çekinirseniz sökerken videoya alın aynı şekilde geri monte edersiniz.
Açıkçası sadece termalmmacunu değiştiririm ben umarım işe yarar en kaliteli macunu almak lazım, daha önce hiç ekran kartını hiç değiştirmemiştim umarım becerebilirim. Garantisi benimkininde var ama ben onu yolla bekle öyle bekleyemem.

Hocam bende daha önce yapmamıştım. Videolar ve geçmişten gelen bilgi birikimi ve birazda tecrübe ile üstesinden çok iyi geldim. Dikkatli olmanız yeterli. Çekinirseniz sökerken videoya alın aynı şekilde geri monte edersiniz.
Saol dostum ilgilendiğin için, peki sıcaklıklar düştü mü işe yaradı mı? Ped değişimi yapmadın değil mi?

Saol dostum ilgilendiğin için, peki sıcaklıklar düştü mü işe yaradı mı? Ped değişimi yapmadın değil mi?
Hayır her hangi bir ped değişimi gerçekleştirmedim. Sadece pedlerin üstünde topaklanmış tozlar vardı onları cımbızla almıştım. Sıcaklıklar dediğim gibi hem düşmüştü hem de artık daha az ısındığı için fanlarda çok sessiz çalışıyordu. Şuan 4K'da Wot oynamak için kullanıyorlar evde, hiçbir ısınma veya ses çıkarmıyor.

Geri
Yukarı