RTX 3090 R9 3950X sistemde Warzone 2 90 FPS veriyor

akszman

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 128 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Corsair Force MP600 1+1 TB SSD
Ekran kartı
MSI Suprim X RTX 3090
Anakart
MSI MEG X570 ace 4600MH
İşlemci
AMD Ryzen 9 3950X
Merhaba, geçen konu açmıştım darboğaz var sanki diye Warzone 2 oynuyorum. AMD Ryzen 5800x3D önermişti arkadaşlar siparişi verdim. Ancak benim anlayamadığım bir sıkıntı var hocam. Kasa tertemiz. Macun vs her şey yerli yerinde. Sıcaklıklar normal. OC MSI BIOS üzerinden denedim. Afterburner üzerinden denedim. NVIDIA Control panel, GeForce Experience, oyun ayarları Low normal high. Kısaca denemediğim hiçbir şey kalmadı. Bir hafta önce 120 FPS'lerdeydim. Şu an en yüksek ayarda alsam en düşüğe de alsam 1440p - 1080p ne yaparsam yapayım 105-90 arası gidip geliyor FPS ve oyunu oynayamaz oldum. Silecek durumdayım. Bu ekran kartı bu sistem nasıl bana 120 üstü FPS vermez diye düşünüyordum. Şimdi daha beter oldu. Birisi kurban olayım açıklasın 3-4 gündür sırf bununla uğraşıyorum. İşlemci geldiğin de değiştireceğim. 5900x3D ile ama yine aynı sorunu yaşayacağımdan eminim. Benchmark testleri vs de yaptım her şey yolunda. Arka planda CPU yüzde 10 vs kullanıyor. Yok her şey normal görünüyor ben çözemiyorum artık.

Son düzenleme:
Merhaba, geçen konu açmıştım darboğaz var sanki diye Warzone 2 oynuyorum. AMD Ryzen 5900x3D önermişti arkadaşlar siparişi verdim. Ancak benim anlayamadığım bir sıkıntı var hocam. Kasa tertemiz. Macun vs her şey yerli yerinde. Sıcaklıklar normal. OC MSI BIOS üzerinden denedim. Afterburner üzerinden denedim. NVIDIA Control panel, GeForce Experience, oyun ayarları Low normal high. Kısaca denemediğim hiçbir şey kalmadı. Bir hafta önce 120 FPS'lerdeydim. Şu an en yüksek ayarda alsam en düşüğe de alsam 1440p - 1080p ne yaparsam yapayım 105-90 arası gidip geliyor FPS ve oyunu oynayamaz oldum. Silecek durumdayım. Bu ekran kartı bu sistem nasıl bana 120 üstü FPS vermez diye düşünüyordum. Şimdi daha beter oldu. Birisi kurban olayım açıklasın 3-4 gündür sırf bununla uğraşıyorum. İşlemci geldiğin de değiştireceğim. 5900x3D ile ama yine aynı sorunu yaşayacağımdan eminim. Benchmark testleri vs de yaptım her şey yolunda. Arka planda CPU yüzde 10 vs kullanıyor. Yok her şey normal görünüyor ben çözemiyorum artık.

Dostum sakın ol yaşadığın sorun darboğazdan kaynaklanıyor hala, yaşadığın ufak FPS düşmesi yazılımsaldir. Ekran kartı driverini güncellenmiş olabilirsin bu da ufak bir FPS düşmesine sebep olmuş olabilir veya oyunun aldığı ufak bir güncelleme buna yol açmış olabilir. Yeni işlemciyi kullanmaya başladığında bütün dertlerinden kurtulacaksın ne kastın kendini be. Aldığın işlemci 5900x3D değil 5800x3D.

Reddit'te bulduğum bir post:
For me the cpu was the issue. I upgraded from 3000 to 5000 series with a huge gain. 110-120 to 160-170. There is also a YouTube video with some fixes you can try :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Didn’t work for me though. As this is my main game I just sold the 3000 and bought a 5000.

Benim için işlemci sorunuydu. Büyük bir kazançla 3000 serisinden 5000 serisine yükselttim. 110-120 ila 160-170. Deneyebileceğiniz bazı düzeltmeler içeren bir YouTube videosu da var. Yine de benim için çalışmadı. Bu benim ana oyunum olduğu için 3000'i sattım ve 5000 aldım.

Ayrıca VRAM sınırını 70-65 yapmak bazılarının soorununu düzeltmiş.

Deniyorum hocam. yazmamışım sinirimden patlıyorum böyle bir sistemde böyle bir sıkıntı tek oynadığım oyun. Moralim aşırı derecede bozuldu.
Hocam sakin olun diğer arkadaşların dediği gibi de olabilir. Siz driverlarınızın güncel olduğuna ve tarama yaptıktan sonra sıkıntı çıkmadığını görün yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı