RTX 3090 sistem Cyberpunk oynarken sürekli mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

İsmail Evece

Picopat
Daha fazla  
RAM
16Gb Kingstone fury beast 5600
SSD veya HDD modeli
samsung EVO 970 plus
Ekran kartı
3090
Anakart
MSI B650 Tomahawk
İşlemci
R9 7900
Hocalarım Cyberpunk oynarken Windows 10 sürüm ile 3090 ekran kartımda 400 watt overclock yapıyordum sıkıntı olmuyordu. Fakat şu an Windows 11'e geçtim, overclock yapınca oyunda animasyonlar buga girip saçma ve komik görüntüler oluşturuyor, sonra her şey donuyor, ve ardından bir süre geçince mavi ekran alıyorum, bu sırada başlat tuşu ile menüyü açıp kapatabiliyorum. PC tam olarak donmuyor ama amansız bir mavi ekran söz konusu.

Windows olay günlüklerinde sıralama şöyle;
Kernel Power 41 (63)
Eventlog 6008.
Service Control Manager 7000.
Service Control Manager 7009.
Service Control Manager 7000.

PSU: Cooler Master 750W MWE bronz V2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyanızı paylaşır mısınız?

Oyunu tam ekran moduna aldım(stok olarak pencereli modda takılı kalmıştı) 5 dakika önce, ve şimdi kafam rahat. 4K da 12-15 FPS oynuyorum ekran kartı 400 watt, vermedi bu sefer mavi ekran.

Oyunu tam ekran moduna aldım(stok olarak pencereli modda takılı kalmıştı) 5 dakika önce, ve şimdi kafam rahat. 4K da 12-15 FPS oynuyorum ekran kartı 400 watt, vermedi bu sefer mavi ekran.

Mavi ekran sorunu devam ederse etiketlersiniz, iyi sosyaller.

İlk yapacağım iş o olacaktır.

Critical Process Died​

Kodlu bir mavi erkan almaya başladım yine. %0 yüklemede yalıyor sonra yeniden başlıyor.

Klasör boş. Mavi ekran %0 yüklemede donuyor sonra siyah erkan verip yeniden başlıyor.

Neyse hocam. Çözüm olarak şunu söyliyim şöyle bir şey keşif ettim. Oyunu 350 watt stok ayarda açıp 10-20 saniye sonra OC açınca mavi ekran sıkıntısı hiç çıkarmıyor. Oyunu direk OC ile açınca sistemim çöküyor nedenini bende bilmiyorum. PSU modelim cooler master MWE V2 Bronze 750W.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı