RTX 3090 sistem kaç sene gider?

Her oyunu oynuyorum diyorsunuz merak ettim monitörünüz 144 Hz mi? 4 k 144 Hz monitörler en az 15-16 bin lira. E 3090 alıyorsanız hakkını vermek adına 4K bir monitör gerekli. Monitörünüz 4 k değilse 3090 almanın hiçbir anlamı yok. En az 144 Hz değilse de her oyunu oynayamazsınız. (Yani oynarsın da bu devirde 60 Hz FPS hiç olmuyor ). 3000 serisi bir kart alayım beni 5000 serisine kadar götürsün diyorsanız 3080 alın. Ben de 3080 mi alsam 4070'i mi beklesem kararsızım. Muhtemelen 2. El 11-12 bin TL'ye 3080 alıp yoluma bakacağım.
Bir de bu ne kadar götürür olayı bayağı subjektif bir konu. Mesela ben hala iPhone 6S kullanıyorum. Değiştirmeyi hiç düşünmedim. Çünkü ihtiyacımı karşılıyor. Çoğu iPhone sahibi insana sorsak 6s' mi kaldı, artık 6S falan alınmaz der. Bana kalsa telefonum şu an bozulsa yine gider 6S hatta belki SE alırım. Kimi her sene telefonunu değiştirmeden rahat edemiyor kimi ise bozulana kadar kullanıyor. Ekran kartlarında da benzer durum geçerli. Hala 1080'Ti kullananlar var, hallerinden memnunlar. Bazılarıysa geçen yıl aldığı 3090 kartını DLSS 3 için bu sene 4090-4080 ile değiştirmek istiyor. Bu sizin beklentileriniz, tatmin olma seviyeniz ile alakalı. Objektif bir cevabı yok.
samsung g7 odyssey 27 monitörüm bu 2K ve 240HZ. Her oyunu oynuyorum derken oynarım anlamında xbox game pass aldım kartım varken oradan baya oyun bitirdim. Telefon örneği biraz garip olmuş gibi geldi sonuçta PC oyunları ve telefon oyunları ve uygulamaları aşırı derecede farklı. Tabi haklısınız söylediklerinizde ama benim amacım madem bu kadar yüksek bir miktar ödeyeceğim sağlam ve uzun ömürlü bir kart olsun istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı