RTX 3090 sistemde bütün oyunlar çöküyor

MrXxX

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. PC yeni topladım ve kullanmaya başladım. Sorunum şu hangi oyuna girersem gireyim özellikle AAA oyunlarda oyun çöküyor ve masaüstüne atıyor. CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda atma yapmadı ama GTA 5, Crysis Remastered gibi sistemi yoran oyunlarda 10-15DK oynadıktan sonra atıyor. Sebebini bir türlü anlamadım. Sürücülerim güncel. Sıcaklık değerleri Max: 70C. Sistem özelliklerini aşağıya yazıyorum. Bu arada GPU kaynaklı kapasitörlerden kaynaklanabileceğini düşündüm ama Afterburner ile GPU Core Clock'u 50mghz daha arttırdığımda 2000MGHZ'i geçmesine rağmen atma yapmıyor. Yardım edebilecek varsa sevinirim.
-MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon
-AMD Ryzen 9 3900X
-MSI RTX 3090 Gaming X Trio
-Corsair Vengeance Pro 2x8 16 GB 3600MGHZ CL18
-Jamesdonkey 1TB 3400MBX3000 MB NVMe M.2.
-Seagate 2TB 7200RPM.
-Güç kaynağı: Xigmatek XFP 1200W Platinum.
-Win 10 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Herkese merhaba. PC yeni topladım ve kullanmaya başladım. Sorunum şu hangi oyuna girersem gireyim özellikle AAA oyunlarda oyun çöküyor ve masaüstüne atıyor. CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda atma yapmadı ama GTA 5, Crysis Remastered gibi sistemi yoran oyunlarda 10-15DK oynadıktan sonra atıyor. Sebebini bir türlü anlamadım. Sürücülerim güncel. Sıcaklık değerleri Max: 70C. Sistem özelliklerini aşağıya yazıyorum. Bu arada GPU kaynaklı kapasitörlerden kaynaklanabileceğini düşündüm ama Afterburner ile GPU Core Clock'u 50mghz daha arttırdığımda 2000MGHZ'i geçmesine rağmen atma yapmıyor. Yardım edebilecek varsa sevinirim.
-MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon
-AMD Ryzen 9 3900X
-MSI RTX 3090 Gaming X Trio
-Corsair Vengeance Pro 2x8 16 GB 3600MGHZ CL18
-Jamesdonkey 1TB 3400MBX3000 MB NVMe M.2.
-Seagate 2TB 7200RPM.
-Güç kaynağı: Xigmatek XFP 1200W Platinum.
-Win 10 Pro.
Bir James Donkey gördüm uzakta.
Bilgisayardan ses geliyor mu?

sorunu çözebildin mi? dün 3090 aldım bende hangi oyuna girsem atıyor eski gpu sürücüsünü kaldırdım nedenediysem sonuç alamadım.
-asus prime b660m-a ac d4
-İ5 12600KF
-RTX 3090 gigabyte
-T-Force Delta RGB 32GB
corsair rm1000x

Sorunu çözebildin mi? Dün 3090 aldım bende hangi oyuna girsem atıyor eski GPU sürücüsünü kaldırdım nedenediysem sonuç alamadım.
-ASUS Prime B660M-A AC D4.
-i5 12600KF.
-RTX 3090 Gigabyte.
-T-Force Delta RGB 32 GB.
Corsair RM1 BIOS'tan.

Herkese merhaba. PC yeni topladım ve kullanmaya başladım. Sorunum şu hangi oyuna girersem gireyim özellikle AAA oyunlarda oyun çöküyor ve masaüstüne atıyor. CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda atma yapmadı ama GTA 5, Crysis Remastered gibi sistemi yoran oyunlarda 10-15dk oynadıktan sonra atıyor. Sebebini bir türlü anlamadım. Sürücülerim güncel. Sıcaklık değerleri Max: 70C. Sistem özelliklerini aşağıya yazıyorum. Bu arada GPU kaynaklı kapasitörlerden kaynaklanabileceğini düşündüm ama Afterburner ile GPU Core Clock'u 50mghz daha arttırdığımda 2000MGHZ'i geçmesine rağmen atma yapmıyor. Yardım edebilecek varsa sevinirim.
-MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon.
-AMD Ryzen 9 3900X.
-MSI RTX 3090 Gaming X Trio.
-Corsair Vengeance Pro 2x8 16 GB 3600MGHZ CL18.
-James Donkey 1TB 3400MBX3000 MB NVMe m.2.
-Seagate 2TB 7200RPM.
-Güç kaynağı: Xigmatek xfp 1200W Platinum.
-Windows 10 Pro.

Bende de aynı sorun oluyordu RAM'in MHz'ini düşürdüm bostan olmaz oldu.
Deneyebilirsin belki işine yarar.

Hocam çok teşekkür ederim BIOS sıfırladım gerçekten düzeldi. Kart bozuk diye düşünüyordum RAM'lar hiç aklıma gelmezdi çok sağ ol.

Sende sağ ol bende dün denedim oldu ve rahat bir uyku çektim.
Bir de işlemcin ne kadar destekliyorsa o kadar yükselt RAM'in MHz'ini.

Sende sağ ol bende dün denedim oldu ve rahat bir uyku çektim.
Bir de işlemcin ne kadar destekliyorsa o kadar yükselt RAM'in MHz'ini.

Ya da sen bilirsin.

Herkese merhaba. PC yeni topladım ve kullanmaya başladım. Sorunum şu hangi oyuna girersem gireyim özellikle AAA oyunlarda oyun çöküyor ve masaüstüne atıyor. CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda atma yapmadı ama GTA 5, Crysis Remastered gibi sistemi yoran oyunlarda 10-15dk oynadıktan sonra atıyor. Sebebini bir türlü anlamadım. Sürücülerim güncel. Sıcaklık değerleri Max: 70C. Sistem özelliklerini aşağıya yazıyorum. Bu arada GPU kaynaklı kapasitörlerden kaynaklanabileceğini düşündüm ama Afterburner ile GPU Core Clock'u 50mghz daha arttırdığımda 2000MGHZ'i geçmesine rağmen atma yapmıyor. Yardım edebilecek varsa sevinirim.
-MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon.
-AMD Ryzen 9 3900X.
-MSI RTX 3090 Gaming X Trio.
-Corsair Vengeance Pro 2x8 16 GB 3600MGHZ CL18.
-James Donkey 1TB 3400MBX3000 MB NVMe m.2.
-Seagate 2TB 7200RPM.
-Güç kaynağı: Xigmatek xfp 1200W Platinum.
-Windows 10 Pro.

Senin islemci 3200 MHz destekliyormuş bu arada baktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı