Elektronik RTX 3090 Ti 26.995 TL

Üslubunu düzelt öncesinde, düzgünce konuş.

Telefondan bakıyorum, görmemişim. Dediklerim hala geçerli. 27 bin veren insan için 32 bine çıkmak problem olmaz, aradaki güncellik, performans ve ek özelliklerdeki farklılıklar da düşünülünce.

Üslubumdan önce senin verdiğin yanlış bilgileri ve yanlış tavsiyelerini tartışmamız gerekli. Hayatında hiç bu tutarda harcama yapmamış gibi davranıyorsun. 5 Bin TL hiçbir şey değil ne demek? Ben daha geçen hafta 40-50 Bin TL harcama yaptım ve alırken de her parçayı indirimden, kampanyadan topladım. 5 Bin TL de gayet önemliydi benim için kaldı ki maddi durumumda da sıkıntı yok Allah'a şükür her parçayı nakit aldım.

3090 Ti ile 4080 arasında %15-20 civarı performans farkı var 3090 Ti saf güç bakımından gayet yeterli ve güçlü bir kart.

Örnek veriyorum saatte 200 Km/h yapmak istediğin bir araç alman gerekiyorsa;

200 km/h yapan araç 200 Bin TL iken ve senin ihtiyacını karşılıyorken
240 km/h yapan araca 240 Bin TL verdiğinde kar etmiş olmuyorsun.

Yani aradaki %20 farkı %20 fiyat farkı ile cebinden vermiş oluyorsun. Telefondan alel acele laf yetiştireceğim diye yanlış bilgi vermenin hiçbir manası yok.

Saygılar.

Hocam geçenlerde DLSS 3.0 RTX2070 kartta çalıştırıldı diye bir haber çıkmıştı belki RTX3xxx serisinde çalışabilir diye düşünüyorum. Ayrıca RTX3090 Ti'ın VRAM avantajı var. Yani 5K farka çok değer mi sanmıyorum.
O haberin devamı gelmedi hocam, orası ayrı. Ben de görmüştüm onu ama sonrasında bir güncelleme olmadı. Performans farkı ve güncellik artısı için değer diye düşünüyorum. 27 bin bütçeye çıkmış bir insan 5 bin daha koyup daha uzun süre götürecek bir kart arar diye düşünüyorum. VRAM konusunda haklısınız.

Ha bana kalırsa bu jenerasyon NVIDIA'nın fiyatlandırmasını boykot ederek AMD yönelmek gerek ama illa da alınacaksa 4080 alınmalı bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kısmı şimdi yazana kadar öncesinde düzgünce cevap vermiş olsaydın konuşur, tartıştırdık ama gerek yok.

O haberin devamı gelmedi hocam, orası ayrı. Ben de görmüştüm onu ama sonrasında bir güncelleme olmadı. Performans farkı ve güncellik artısı için değer diye düşünüyorum. 27 bin bütçeye çıkmış bir insan 5 bin daha koyup daha uzun süre götürecek bir kart arar diye düşünüyorum. VRAM konusunda haklısınız.

Ha bana kalırsa bu jenerasyon NVIDIA'nın fiyatlandırmasını boykot ederek AMD yönelmek gerek ama illa da alınacaksa 4080 alınmalı bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kısmı şimdi yazana kadar öncesinde düzgünce cevap vermiş olsaydın konuşur, tartıştırdık ama gerek yok.
Hocam alan kişi oyun oynamak için değil montaj yapmak için kullanıcak daha çok makineyi bu d 24 GB VRAM ın daha önemli olduğunun göstergesi cuda çekirdeğinden bahsetmiyorum bile , %10-15 bir avantaj için %20 fiyat farkını vermek saçma olur kaldı ki DLSS 3.0 her oyunda da yok olmayan oyunlarda DLSS 2.0 ile oynamak zorunda kart sahipleri , yani mantıklı olan 4080 i almamak çünkü verdiği ham performansla fiyat oranı dengesiz VRAM’i saymıyorum bile. Bence en yenisi en iyisidir mantığından çıkmamız gerek ,NVIDIA şuan fiyat politikası olarak yeni bir şey deniyor eğer biz bu kartları satın almazsak bir sonraki seri bu kadar f/p olmayan şekilde çıkmaz.

Öyle ama 30'u veren 35'i verir diye diye bütçe tavan yaptı :D. Tercih Ekran kartı tarafına oldu. Dar boğaz yapacak ama değiştiririz ileride.
aynısını 3070 almayı düşünerek başladım sonra bu fikir 3070 Ti oldu sonra 3080 10GB sonra 3080 Ti hahahah o kadar iyi anladım ki sizi gerçekten bunun bir sonu yok.

Hocam alan kişi oyun oynamak için değil montaj yapmak için kullanıcak daha çok makineyi bu d 24 GB VRAM ın daha önemli olduğunun göstergesi cuda çekirdeğinden bahsetmiyorum bile , %10-15 bir avantaj için %20 fiyat farkını vermek saçma olur kaldı ki DLSS 3.0 her oyunda da yok olmayan oyunlarda DLSS 2.0 ile oynamak zorunda kart sahipleri , yani mantıklı olan 4080 i almamak çünkü verdiği ham performansla fiyat oranı dengesiz VRAM’i saymıyorum bile. Bence en yenisi en iyisidir mantığından çıkmamız gerek ,NVIDIA şuan fiyat politikası olarak yeni bir şey deniyor eğer biz bu kartları satın almazsak bir sonraki seri bu kadar f/p olmayan şekilde çıkmaz.
Yani ben alan kişinin ne amaçla alacağını bilemem ki hocam. Genel bir değerlendirme yaptım. Son dediklerinizde zaten katılıyorum, ben AMD alacağım zaten bu jenerasyonda. 7800 XTX ya da 7900XT düşünüyorum, bakalım.

Yani ben alan kişinin ne amaçla alacağını bilemem ki hocam. Genel bir değerlendirme yaptım. Son dediklerinizde zaten katılıyorum, ben AMD alacağım zaten bu jenerasyonda. 7800 XTX ya da 7900XT düşünüyorum, bakalım.
Hocam ben de sizin söylediklerinize kısmi katılıp kısmi katılmıyordum ama ortak paydada benzer şeyler söylüyoruz , alan kişi yorumlarda söylemişti montaj için krediyle sistem topladığını o yüzden görmediğinizi bilmeyerek öyle yazdım ben. Daha yeni tercihimi NVIDIA bir karttan yana kullandım ben de daha önce 10 sene AMD kullandım herhangi bir hata almamıştım fakat RTX ve yeni teknolojileri denemek istedim , 3080 Ti almadan önce 4080 bekleme kararsızlığındaydım sonra 12 GB versiyonu iptal edildi falan işler daha da sarpa sardı. Eğer AMD bu aylarda piyasaya sürseydi belki de AMD den devam ederdim çünkü NVIDIA artık pazar faaliyetini sömürü düzeyine çevirdi gibi ve ben rekabetten yanayım. AMD yi bekliyorum umarım güzel olur da siz de tercih edersiniz hocam yoksa NVIDIA ya fazladan 300-400 dolar vermek pek iç açıcı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı