RTX 3090 vs Quadro RTX 6000

kkk

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar
Yakın zamanda Quadro RTX 6000 alma gibi bir niyetim vardı render için (autodesk vred gerçek zamanlı render programı .RTX destekli ). vred'in resmi sitesinde Quadro serisi destekliyor diyor.
Şimdi de karşımıza RTX 3090 diye bir kart çıktı yan yana koyduğumda benim bilgim değerlendirmeye yetmedi ama rakamlar daha yüksek Quadro RTX 6000 karşı.
Fiyat
RTX 3090 :1.500$ - Quadro RTX 6000: 4.000$
Bana profesyonel birinin görüşü lazım. 4000$ verip alamam bir düşüğü olan Quadro RTX 5000 alacağım. Ama eğer RTX 3090 performansı Quadro RTX 6000 güçlüyse neden daha ucuz.Bu işte bir anlamsızlık var ben işin içinden çıkamadım. Lütfen yardım edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    119,8 KB · Görüntüleme: 83
Youtube linkin de RTX 2080 ti ve Quadro RTX 5000 kıyaslıyorlar ve quadro serisinden daha iyi bir sonuç veriyor 2080 ti renderda .Basit bir doğru orantı yapacak olursak RTX 3090 RTX 2080 ti dan 6 yada 7 katı güçlü olduğunu söylüyorlar.Buda demek oluyorki nvdia kendi en güçlü kartı olarak söylediği Quadro 8000 (5000dolar) dan cok daha ucuza onun seviyesinde eşit bir kartı çıkarıyor.Beklemeye değer o zaman
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Merhabalar.
Yakın zamanda Quadro RTX 6000 alma gibi bir niyetim vardı render için (autodesk vred gerçek zamanlı render programı .RTX destekli ). vred'in resmi sitesinde Quadro serisi destekliyor diyor.
Şimdi de karşımıza RTX 3090 diye bir kart çıktı yan yana koyduğumda benim bilgim değerlendirmeye yetmedi ama rakamlar daha yüksek Quadro RTX 6000 karşı.
fiyat
Bana profesyonel birinin görüşü lazım. 4000$ verip alamam bir düşüğü olan Quadro RTX 5000 alacağım. Ama eğer RTX 3090 performansı Quadro RTX 6000 güçlüyse neden daha ucuz. Bu işte bir anlamsızlık var ben işin içinden çıkamadım. Lütfen yardım edin.

Bir ekran kartına 30.000 TL vermek ki vergiler harici fiyat bu. Bence aşırı mantıksız ama sizin yapacağınız işler çok çok ağırdır. Onu bilemem.

2000'li yılların başından beri bu sektörde 3ds Max kullanan ve bu işi 10 yıldır profesyonel yapan biri olarak yorum yapmam gerekirse Quadro serisi profesyonel bir karttır hele ki en üst modelleri milyon dolarlık projeler içindir. Yani bunlar izlediğimiz Tüm filmleri kapsayan ya da modellemesi somununa kadar yapan otomobil firmaları gibi işlerden bahsediyorum. Ama şu konuyuda değinmeden edemeyeceğim. Yukarıda paylaşılan Rtx 2080 ti rtx 5000 quadrodan daha performanslı olamaz. Çünkü adamın yaptığı testler oyun performansı ya da anlık render performansı olmuş. Quadronun asıl amacı wireframe dediğimiz çizgisel sahnelerde ortaya çıkar yani sahne de milyarlarca nokta ve yüzey olması gerekir ve bu sahneyi viewport dediğimiz modelleme ekranında rahatça çevirip istediğimiz objeye kasılmadan yaklaşmamızı sağlayabilemeli. Mesela diğer bir quadro performansı gereken programlar akışkan programları deniz dalga ya da yıkılan binaların toz ve duman efektlerini kapsar 2080ti performansı bunlarda denenmesi gerekiyor zaten bahsettiğim işlerde hiçbir şekilde quadroyu geçemez fiyatıda bu yüzden o kadar pahalı. Yani eğer Rtx 3090 yetecek bütçem varsa kesinlikle onu al ama o da yüksek gelirse ben 2080 super kullanıyorum gayet memnunum.

YouTube linkin de RTX 2080 Ti ve Quadro RTX 5000 kıyaslıyorlar ve Quadro serisinden daha iyi bir sonuç veriyor 2080 Ti renderda. Basit bir doğru orantı yapacak olursak RTX 3090 RTX 2080 Ti'dan 6'ya da 7 katı güçlü olduğunu söylüyorlar. Bu da demek oluyor ki NVIDIA kendi en güçlü kartı olarak söylediği Quadro 8000 (5000DOLAR)dan cok daha ucuza onun seviyesinde eşit bir kartı çıkarıyor. Beklemeye değer o zaman.

Ya sen ciddi misin? 6 7 kat mı güçlü olacak zannediyorsun ?1.3 1.5 kat daha iyi sadece al sonuçlar.

YouTube linkin de RTX 2080 Ti ve Quadro RTX 5000 kıyaslıyorlar ve Quadro serisinden daha iyi bir sonuç veriyor 2080 Ti renderda. Basit bir doğru orantı yapacak olursak RTX 3090 RTX 2080 Ti'dan 6'ya da 7 katı güçlü olduğunu söylüyorlar. Bu da demek oluyor ki NVIDIA kendi en güçlü kartı olarak söylediği Quadro 8000 (5000DOLAR)dan cok daha ucuza onun seviyesinde eşit bir kartı çıkarıyor. Beklemeye değer o zaman.

Merhabalar.
fiyat
Bana profesyonel birinin görüşü lazım. 4000$ verip alamam bir düşüğü olan Quadro RTX 5000 alacağım. Ama eğer RTX 3090 performansı Quadro RTX 6000 güçlüyse neden daha ucuz. Bu işte bir anlamsızlık var ben işin içinden çıkamadım. Lütfen yardım edin.

Render için diyorsan git Quadro 5000 al. Render da kayar nokta permonsı denen bir şey var. Resim oluştururken 3D olunca PC'lerde o önemli iş için gereken bu oyun da atarım diyorsan piksel saniye sayısı denen bir şey var saniyede ekrana kaç kare yüklenecek onu gösteriyor. Mesela 4K'da mısın 8M piksel yükleniyor kartın piksel saniyesi mesela 200M ise sen 25 FPS alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı