RTX 3090'ın FurMark değerleri nasıl

yalcindaganil

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Bir hafta önce Gigabyte 4-5 ay miningli, garantisiz, yurt dışı ürünü, faturasız ve kutulu bir 3090'ı test ettirmiştim.
Test değerleri:

10 dakika:
  • 1920x1080 0X MSAA.
  • FPS: 268, (min: 235, Max: 277, AVG: 266)
  • Fan: %82, 71 derece.
  • Marka model: Gigabyte RTX 3090.

Bu hafta ise garantili, yurt içi ürünü, faturalı, kutulu 3090'ı test ettirdim.
Test değerleri:

5 dakika:
  • 1920x1080 0XMSAA.
  • FPS: 201, (min197, Max311, AVG 221)
  • Fan: 100, 86 derece.
  • Marka model: Gainward RTX 3090.

Durum nedir sizce? Sırf garantili falan diye bunu almayı bekledim.
Miningli ürünler 12-12,5K.
Bu ürün 14 ama indirim yaptırmayı düşünüyordum.

Sıcaklıklar Gainward'da biraz problem. Macun ve ped değişimi şarttır muhtemelen. Yani FPS değerleri normal sayılabilir ama Gainward modeli thermal throttle yapacak kadar ısınmış. Bellekler yada en sıcak bağlantı noktası yüzünden kaynaklanmış olabilir fakat genel itibariyle iyi bir resim değil. Fiyatlar ise güzel. Gainward'i alırsan biraz harcama yapman gerekebilir. Macun/ped değişimi garantiyi iptal eder bu arada.

Mecbur garantisiz ürün alacağız gibi duruyor. Diğer baktığım ürünlerden 1 tanesi 75 dereceyi görmüştü bu 86 görünce şaşırdım.
Sıcaklıklar Gainward'da biraz problem. Macun ve ped değişimi şarttır muhtemelen. Yani FPS değerleri normal sayılabilir ama Gainward modeli thermal throttle yapacak kadar ısınmış. Bellekler yada en sıcak bağlantı noktası yüzünden kaynaklanmış olabilir fakat genel itibariyle iyi bir resim değil. Fiyatlar ise güzel. Gainward'i alırsan biraz harcama yapman gerekebilir. Macun/ped değişimi garantiyi iptal eder bu arada.

Mecbur garantisiz ürün alacağız gibi duruyor. Diğer baktığım ürünlerden 1 tanesi 75 dereceyi görmüştü bu 86 görünce şaşırdım.
86 limit sayılır. Fanlar fulldeyken bu sıcaklıklara ulaşıyor olması kısa bir süre içerisinde sürekli throttlea sebep olacak sıcaklıklara vurması anlamına geliyor. Tabii ki furmark tam olarak oyun içi değerleri yansıtmıyor ancak oyun içinde de bu sıcaklıklara yaklaşması uzun sürmez. Macunlar etkilerini kaybetmeye başladıktan sonra bir noktada çok daha hızlı gerçekleşiyor bu olay. Mesela aylarca sorunsuz kullanırsın ama sonrasında 1 ayda sıcaklıklar zıplamaya başlar, 1 ayın sonunda sıcaklıklar ucmustur gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı