RTX 40 beklenmeli mi?

Beklenmelidir. Sebebi de şu; RTX 4000 serisinde performansın çok artacağı söylendi. Yani sen RTX 4070 alsan 3090'dan daha fazla FPS verecek. Böyle bir durum var. Paranı dolarda tutarak bekleyebilirsin.

Beklenmelidir. Sebebi de şu; RTX 4000 serisinde performansın çok artacağı söylendi. Yani sen RTX 4070 alsan 3090'dan daha fazla FPS verecek. Böyle bir durum var. Paranı dolarda tutarak bekleyebilirsin.

Anladım hocam fakat fiyatı da bir o kadar artmaz mi🤔 Benim bütçem yeter mi sizce 40 serisine. Ayrıca dediğim gibi kredi çekeceğim için dolarda tutmam biraz zor gibi gözüküyor.

Anladım hocam fakat fiyatı da bir o kadar artmaz mi🤔 Benim bütçem yeter mi sizce 40 serisine. Ayrıca dediğim gibi kredi çekeceğim için dolarda tutmam biraz zor gibi gözüküyor.
İşte o zamana kadar paranı biriktirmeye devam et. 4080, 4090 gibi kartlara bütçe yetmez ama 4070 veya hiç olmazsa RTX 4060 gibi bir karta paran yetecektir.

Bunun doğrulanmış tarafı var mı peki? 4070'in 3090'ı geçebileceğini hiç sanmıyorum ama hadi diyelim benzer performans veriyor, peki fiyatı ne olur? 3070/Ti fiyatına çıkacak hali yok ya.

Hocam kredi çekip alacağım diyorum biriktirebilecegim bir param yok ortada malesef. Doğrulanmış pek bir kaynak da yok açıkçası bana çok riskli geliyor beklemek.
İşte o zamana kadar paranı biriktirmeye devam et. 4080, 4090 gibi kartlara bütçe yetmez ama 4070 veya hiç olmazsa RTX 4060 gibi bir karta paran yetecektir.

Bence kredi çekecekseniz bile bir şekilde çekip şimdiden dövizde bekletmek daha sağlıklı olacak gibi. Çünkü bugünlerde ekonomide yine dalgalanmalar başladı 1-2 ay sonra üzücü artışlar ortaya çıkabilir.

Kendinize şu soruyu sorun hocam: "RTX 30 serisi ile yapamayıp RTX 40 serisi ile yapabileceğim ne var?" Piyasadaki tüm oyunları yüksek grafiklerde oynatabilen bir ekran kartı RTX 3070. Türkiye'nin gidişatı da malum, dolar düşecek gibi durmuyor. Size tavsiyem RTX 30 serisinden bir kart ile sistem toplamanız. İleride RTX 30 serisi kartınızı satar RTX 40 serisi bir kart alırsınız ihtiyacınıza göre. Ek olarak RTX 40 serisi daha performanslı olsa da ülkemizde satılacağı fiyatlar da belli değil. Türkiye'deyiz. İşinizi şansa bırakmayın. Beklemeye değecek kadar da vakit yok. Ekim ayında çıkması bekleniyor fakat RTX 40 serisinin testlerine de geç başlandı. Ben olsam RTX 30 serisi bir sistem toplar keyfime bakardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun doğrulanmış tarafı var mı peki? 4070'in 3090'ı geçebileceğini hiç sanmıyorum ama hadi diyelim benzer performans veriyor, peki fiyatı ne olur? 3070/Ti fiyatına çıkacak hali yok ya.
İkisinin gücü aynı olsa bile RTX 3090'dan ucuz fiyata çıkması gerekir. Şimdi 40bin liraya 3090 koyup 30bin liraya 4070 satsan bile anlamı olmaz. O zaman RTX 4090 fiyatı 100bin liradan fazla olur. Bekleyip görmek gerekiyor. Özellikle fiyat konusunu.
Hocam kredi çekip alacağım diyorum biriktirebilecegim bir param yok ortada malesef. Doğrulanmış pek bir kaynak da yok açıkçası bana çok riskli geliyor beklemek.
RTX 3000 serisinden alabilirsin o zaman. Yapacak bir şey yok. 4000 serisi fiyatları bilinmiyor. Dolar da yükselmeye devam ediyor.

Geri
Yukarı