RTX 4000 serisi laptop önerisi

GamiX

Hectopat
Yer
İtalya
Daha fazla  
Kendime yeni bir oyuncu bilgisayarı almak istiyorum ve tam olarak nasıl bir bilgisayar almam gerektiğine karar veremedim. RTX 4060 ya da üzeri bir şey istiyorum ve fiyat aralığım 1500-1700 Euro arası. Euro yazdım çünkü İtalya'dayım ve buradan alacağım bilgisayarı. Bu sebeple Monster vs. önermezseniz sevinirim. Sanırım TL'ye çevirmem gerekirse 50000-70000 TL arası bilgisayarlar demek oluyor fiyat aralığım ama tam emin değilim. Bu arada tamamen örnek olması amacıyla bulduğum bir bilgisayarın resmini buraya koyuyorum, bu bilgisayar bu fiyatlarda ise bu bilgisayara yakın bir şey almam gerek. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Örnek olarak bulduğum bilgisayar:
resim_2023-11-22_110841575.png

Son düzenleme:
İşlemcide HX olanlar daha iyi, 4070 aşağısına düşme,
Mesela şu model: ACER PRED
premium bir model birde amazon tax free yapılabilir
ya da şu: LENOVO LEGION
ya da bu: HP OMEN
birde en iyi işlemciye sahip bir asus modeli var oda bu: ASUS ROG

Bu 7945hx işlemci sanıyorum laptoplarda en iyi işlemcidir
Ekran kartındada ne kadar watt güçlü olduğuna bak

İşlemcide HX olanlar daha iyi, 4070 aşağısına düşme,
Mesela şu model: ACER PRED
premium bir model birde amazon tax free yapılabilir
ya da şu: LENOVO LEGION
ya da bu: HP OMEN
birde en iyi işlemciye sahip bir asus modeli var oda bu: ASUS ROG

Bu 7945hx işlemci sanıyorum laptoplarda en iyi işlemcidir
Ekran kartındada ne kadar watt güçlü olduğuna bak
Finalde "MSI Katana 15" almaya karar verdim, Black Friday falan da olunca 1200 Euro'ya denk geldi (37.000 TL'ye tekabül ediyor yaklaşık). İşlemcisi i7 12670H ekran kartı da RTX4070 bence fiyat performans olarak güzel bir tercih yaptım.

Finalde "MSI katana 15" almaya karar verdim, Black Friday falan da olunca 1200 Euro'ya denk geldi (37.000 TL'ye tekabül ediyor yaklaşık). İşlemcisi i7 12670h ekran kartı da RTX4070 bence fiyat performans olarak güzel bir tercih yaptım.

Bence de gayet isnizi gorur hocam hayirli olsun.

Finalde "MSI Katana 15" almaya karar verdim, Black Friday falan da olunca 1200 Euro'ya denk geldi (37.000 TL'ye tekabül ediyor yaklaşık). İşlemcisi i7 12670H ekran kartı da RTX4070 bence fiyat performans olarak güzel bir tercih yaptım.
Fiyat bence iyi hayrını görün, sanırım 12650H işlemci sizinki yanlış yazmış olabilirsiniz. 13. nesil 13700H bir işlemci %20 kadar bir performans artışı getirirdi ama olsun, ekran kartı kaç watt ona dikkat etmek lazımdı sanırım sizin aldığınız katana modelinde 105 watt olabilir 140 watt olan 4070 ler biraz daha güçlü. Güle güle kullanın

Fiyat bence iyi hayrını görün, sanırım 12650H işlemci sizinki yanlış yazmış olabilirsiniz. 13. nesil 13700H bir işlemci %20 kadar bir performans artışı getirirdi ama olsun, ekran kartı kaç watt ona dikkat etmek lazımdı sanırım sizin aldığınız katana modelinde 105 watt olabilir 140 watt olan 4070 ler biraz daha güçlü. Güle güle kullanın
Teşekkürler, internet sitesinde işlemciyi öyle gösteriyordu belki yanlış anlamış olabilirim. Yine de modelin tam adını buraya yazıyorum: MSI Katana 15 B12VGK-048IT

Geri
Yukarı