Oyun & Edit için RTX 4000 serisi laptop önerisi

YusufTekin42

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, adım Yusuf Tekin. Ben 11.sınıfa giden dil öğrencisiyim. Gelecekte üniversiteye gidip öğretmen olmak istiyorum. Yeni laptopa ihtiyacım olduğunu fark ettim, elimdeki bilgisayar aşırı eski ve gündelik uygulamalarda bile hemen ısınabiliyor. Ailem ile konuştum ve beni desteklediler, yakında alacağız fakat ne tür bir bilgisayar işimi görür bilmiyorum ama yine de belirtirsem daha iyi olur: Adobe uygulamaları konusunda profesyonelim eğitimim var. Valorant gibi oyunları yüksek FPS'de oynamak isterim. RTX 4000+ üstü olsa yeter benim için. Hangi bilgisayarı tercih etmeliyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
-Rog Strix G16
İkinci önerim de bu şekilde.
Bu modelde MUX anahtarı bulunuyor ve bataryası da oldukça iş görüyor 90w 240w adaptör.
-
-Gigabyte K7 KF
-
Eksileri: MUX anahtarı yoktur notbukta ve ekran kartı TDP değeri 75W idir.
-
Muadil markalarını daha ucuza alabilirsiniz ama benim önerim bu yönde.
-

Son düzenleme:
Merhaba, adım Yusuf Tekin. Ben 11.sınıfa giden dil öğrencisiyim. Gelecekte üniversiteye gidip öğretmen olmak istiyorum. Yeni laptopa ihtiyacım olduğunu fark ettim, elimdeki bilgisayar aşırı eski ve gündelik uygulamalarda bile hemen ısınabiliyor. Ailem ile konuştum ve beni desteklediler, yakında alacağız fakat ne tür bir bilgisayar işimi görür bilmiyorum ama yine de belirtirsem daha iyi olur: Adobe uygulamaları konusunda profesyonelim eğitimim var. Valorant gibi oyunları yüksek FPS'de oynamak isterim. RTX 4000+ üstü olsa yeter benim için. Hangi bilgisayarı tercih etmeliyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Yüksek FPS derken mesela 1000 mi 300 mü 500 mü?

Bütçe belirtirseniz iyi olabilir. Ayrıca eski bilgisayarınızı da belirtir misiniz?

Bütçe konusu gerçekten kararlaştırmadım. Tek bildiğim ailemin masrafları karşılaması bende eğitimde başarılı olmayı hedefleyeceğim, eski yani şu anki kullandığım bilgisayarımın linkini buraya bırakıyorum: Toshiba Satellite L50-B-12K Notebook - incehesap.com

-ROG STRIX G16
İkinci önerim de bu şekilde.
Bu modelde MUX anahtarı bulunuyor ve bataryası da oldukça iş görüyor 90W 240W adaptör.
-
-Gigabyte K7 kf
-
Eksileri: MUX anahtarı yoktur notbukta ve ekran kartı TDP değeri 75W idir.
-
Muadil markalarını daha ucuza alabilirsiniz ama benim önerim bu yönde.
-

Güzel seçimler, teşekkürler 🙂

Yüksek FPS derken mesela 1000 mi 300 mü 500 mü?

Yüksek FPS'den kastım 90-250'nin üstü gibi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı