RTX 4050 6 GB VRAM DLSS ile kaç yıl gider?

Spikexz

Centipat
Daha fazla  
RTX 4050 6 GB VRAM laptopa sahibim DLSS teknolojileri ile bir de oyunlarda doku kalitesini düşürerek kaç yıl kullanabilirim? 1080p oynuyorum sizce ileriye yönelik bir kart mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığın oyun türlerine, grafik beklentine ve sektörün ilerlemesine göre değişir. Kimse kesin bir yorum yapamaz buna. Ben kendi zevkime göre düşündüğümde 5-6 yıl kullanırdım büyük ihtimalle.

Hocam öldürdünüz sizde high ayarlarda VRAM'i geçip 7'ye gelmesine rağmen The Last of Us oynuyorum ben 80 70 FPS arası.

Optimizasyon özürlüsü çok oyun çıkıyor. 3 sene sonra çıkacak oyunu ancak minimum ayarda oynarız diye düşünüyorum. O yüzden dedim. Şu anda minimum ayarlık bir şey yok yoksa. 2560x1600'de bile iş görüyor.

Optimizasyon özürlüsü çok oyun çıkıyor. 3 sene sonra çıkacak oyunu ancak minimum ayarda oynarız diye düşünüyorum. O yüzden dedim. Şu anda minimum ayarlık bir şey yok yoksa. 2560x1600'de bile iş görüyor.

Bundan önceki laptopumu 11 yıl kullandım ASUS K55vj idi zamandında çok iyi değildi ama beni bayağı götürdü şimdi üst segment makineye geçtiğim için merak ettim temiz kullanan birisiyim.

Hocam öldürdünüz sizde high ayarlarda VRAM'i geçip 7'ye gelmesine rağmen The Last of Us oynuyorum ben 80 70 FPS arası.

Alan Wake 2 minimum RTX 2060 istiyor. Kas gücü olarak aynı olması lazımdı. DLSS 3 ile yüksek ayar 1 düşük ayar 3 yıl gider 60 FPS. Kas gücüde önemli çünkü DLSS 3 FPS'yi ikiye katlıyor 25 FPS aldığın oyunu 50 yapar ancak. 4070 Ti gibi bir kart olsa FPS'yi uçururdu. Fazla beklentiye girmeyin derim. Bu kadar az gitmesinin sebebi 4050 ve 4060 serilerine kas gücü eklememelerinden kaynaklanıyor. Şöyle düşün DLSS 3 olmayan 4060 Ti gibi düşün kartını.

Yeni konular

Geri
Yukarı