Çözüldü RTX 4050 FurMark'ta 20 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mtalhabal

Hectopat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 laptop aldım FurMark testi yaptım msa kapalıyken 20 FPS 8X msa da 7 FPS falan veriyor ekran kartıda 36 derece falan oluyor normal mi bu?

Çözüm
Tam performansta nasıl kullanacak normalde oyunlarda falan yüksek FPS verir bu teste niye böyle oldu şaşırdım.

Hocam ne yapmam lazım ekran kartı sorunlu mu?

Ekran kartın büyük ihtimalle tam performansda çalışmıyor. Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını kaldır ve DDU kullanarak ekran kartını kalıntılarına kadar tamamen kaldır. Bunları yaptıktan sonra NVIDIA App'i İndir bunu indirip ekran kartının en güncel sürümünü otomatik olarak kur ve sistemi yeniden başlattıktan sonra FurMark testini tekrar yap.
1709921310326.png1709921392203.png

Dosya Ekleri

• IMG_20240308_204631.jpg
    IMG_20240308_204631.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
36 derece olmasi demek tam performans da kullanılmıyor demek.

Tam performansta nasıl kullanacak normalde oyunlarda falan yüksek FPS verir bu teste niye böyle oldu şaşırdım.

Çıkan sonucu paylaşabilir misin? Cihaz marka/model ve watt değerini de belirtirsen iyi olur.

Ayrıca 8X ayarını kapatarak dene bir de.

Son düzenleme:

Ekran kartın büyük ihtimalle tam performansda çalışmıyor. Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını kaldır ve DDU kullanarak ekran kartını kalıntılarına kadar tamamen kaldır. Bunları yaptıktan sonra NVIDIA App'i İndir bunu indirip ekran kartının en güncel sürümünü otomatik olarak kur ve sistemi yeniden başlattıktan sonra FurMark testini tekrar yap.
1709921310326.png1709921392203.png

Çözüm
Eki Görüntüle 2135996Eki Görüntüle 2135997

Hocam sürücüleri Acer'in kendi sitesinden indirmiştim oyunlarda falan FPS olması gerektiği gibi program hatalı olamaz mı?

Eki Görüntüle 2135996Eki Görüntüle 2135997

Hocam eyvallah düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı