RTX 4050 laptopta Spider-Man 180 FPS veriyor

Böyle test olmaz hocam. Tamamen kafa karışıklıgı. Ne bir NPC var ne araba var yamamen etraf boş. FPS'in düşecegi vinewood yerlerine gidin bakalım oradaki kalabalıga islemci ne yapacak merak ettim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım gpu kullanımının dalgalı olmasından oluyor.

Yardımcı olur musunuz artık çözmek istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım GPU kullanımının dalgalı olmasından oluyor.

Yardımcı olur musunuz artık çözmek istiyorum.

Yani hocam gördüğünüz gibi kalabalık ortama girince FPS değer kaybetmiş ilk videonuza göre. Ortalama 90 110 arası almışsıniz gibi ki bu da normal gibi geldi GTA V için. Sonuçta 4050 de az degil. Bu arada oyun içi ayarlarınızı merak ettim.

Yani hocam gördüğünüz gibi kalabalık ortama girince FPS değer kaybetmiş ilk videonuza göre. Ortalama 90 110 arası almışsıniz gibi ki bu da normal gibi geldi GTA V için. Sonuçta 4050 de az degil. Bu arada oyun içi ayarlarınızı merak ettim.
Herşey ultra masa falan kapalı advanced ayarları açık. Hocam sorun aldığım FPS değil zaten takılması bu takılma da %1 fpsnin düşük olmasına yansıyor.

Bir fikrim var her nedense arka planda çalışan NVIDIA programları bulunmakta. CS:GO oyununda da ben 250 FPS alirken anlik drop yiyordum süremli anlik takılmalar oluyordu. ( oysaki FPS degerimde düşme mevcut da değildi )
Ben de hizmetlerden NVIDIA programıni kapattim hepsini oyun akicı oldu. Sizde de açiksa denemenizi oneririm. Bazı sürümleri arka planda RAM cok kullanıyor ondan olabilir yani.
2. tahminim de eğer ki yuksek FPS'te takilma sorunu varsa Afterburner ile FPS sabitleyici koyabilirsiniz ek cözüm olarak.

Bir fikrim var her nedense arka planda çalışan NVIDIA programları bulunmakta. CS:GO oyununda da ben 250 FPS alirken anlik drop yiyordum süremli anlik takılmalar oluyordu. ( oysaki FPS degerimde düşme mevcut da değildi )
Ben de hizmetlerden NVIDIA programıni kapattim hepsini oyun akicı oldu. Sizde de açiksa denemenizi oneririm. Bazı sürümleri arka planda RAM cok kullanıyor ondan olabilir yani.
2. tahminim de eğer ki yuksek FPS'te takilma sorunu varsa Afterburner ile FPS sabitleyici koyabilirsiniz ek cözüm olarak.
Deneyeceğim

NVIDIA container shared tarzı benzer uygulamalar var arka planda hem hizmetlerden kapatın hocam. Baslangıcta da NVIDIA'yı kapatin calışmasın.
Ama şöyle bir dezavantaji mevcut kapattiginızda NVIDIA denetim masasını kullanamıyorsunuz bir deneyin sorun ondan kaynaklı degilse tekrar aktiflestirirsiniz zaten.

Keşke 1660 Ti laptopum da 180 yanlışlıkla verse :D. Laptopunuz 120 falansa çok önemli değil. Zaten hatadan dolayı 180 gösteriyordur. O kart normalde 100-120 vermesi lazım.
Hata değil benim laptop da aynı i7 13700H ve 4050 li Hp, spiderman de 180 fps gösteriyordu framle beraber. Cyberpunkta ultra da frame açık 90 fps ve bazen 100 fps üzerine çıkıyordu, rdr2 frame olmadan 85 fps oynadım. Şuan da rimworld oynuyorum ama fps e bakmadım çünkü fps oyunu değil. Frame bazı oyunlarda 2,3 kat fps arttırıyor. Yakında Dying Light 2 de oynayacağım framele beraber bakalım o kaç fps olacak.

NVIDIA container shared tarzı benzer uygulamalar var arka planda hem hizmetlerden kapatın hocam. Baslangıcta da NVIDIA'yı kapatin calışmasın.
Ama şöyle bir dezavantaji mevcut kapattiginızda NVIDIA denetim masasını kullanamıyorsunuz bir deneyin sorun ondan kaynaklı degilse tekrar aktiflestirirsiniz zaten.
işlemcinin turbosunu kapattım. rdr de takılma bayağı azaldı. şehirde fps çok düşüyor ama takılmasından daha iyidir.

Geri
Yukarı