RTX 4060 beklenmeli mi yoksa RTX 3060'lı sistem mi almalıyım?

valkyrie00

Kilopat
Daha fazla  
RTX 4060 kartlarının Haziran'da çıkması bekleniyor. Normalde kafamda RTX 4060'lı bir sistem toplamak vardı ama son günlerde 3060'lı sistemlerin fiyatları oldukça düşmüş durumda. Ek olarak 4060'da her ne kadar DLSS 3 gibi bir canavar olsa da gerçek performans olarak o kadar güçlü olmadığı söyleniyor.

Bilgisayarda hem montaj ve Adobe işleri uğraşıp hem de oyun oynayacağım, bu durumda siz ne önerirsiniz? Artık 3060 almak için çok mu geç yoksa iyi bir tercih mi olur?

RTX 4060 kartlarının Haziran'da çıkması bekleniyor. Normalde kafamda RTX 4060'lı bir sistem toplamak vardı ama son günlerde 3060'lı sistemlerin fiyatları oldukça düşmüş durumda. Ek olarak 4060'da her ne kadar DLSS 3 gibi bir canavar olsa da gerçek performans olarak o kadar güçlü olmadığı söyleniyor.

Bilgisayarda hem montaj ve Adobe işleri uğraşıp hem de oyun oynayacağım, bu durumda siz ne önerirsiniz? Artık 3060 almak için çok mu geç yoksa iyi bir tercih mi olur?

İllaki NVIDIA değilse 3060 fiyatına RX 6600 XT RX 6650 XT RX6700 ( eğer aynı paraya 6700XT'li sistemler varsa ) almak daha mantıklı. Onun dışında o zamana kadar fiyatlar zamlanacağını tahmin ediyorum günümüz Türkiye'sinde. 4060 da çıktığı gibi normal olarak hak ettiğinden pahalı olacaktır diye yorumluyorum. Tavsiyem 3060 parasına daha yüksek performans sergileyen AMD kartlara yönelmenizdir.

15-16'ları zorlayabilirim.
İllaki NVIDIA değilse 3060 fiyatına RX 6600 XT RX 6650 XT RX6700 ( eğer aynı paraya 6700XT'li sistemler varsa ) almak daha mantıklı. Onun dışında o zamana kadar fiyatlar zamlanacağını tahmin ediyorum günümüz Türkiye'sinde. 4060 da çıktığı gibi normal olarak hak ettiğinden pahalı olacaktır diye yorumluyorum. Tavsiyem 3060 parasına daha yüksek performans sergileyen AMD kartlara yönelmenizdir.
Adobe ile uğraşacağım için amd istemiyorum.

Bütçeniz nedir? 4060 8 GB VRAM'le geleceği için o karta dair pek bir umudum yok benim.
15-16'ları zorlayabilirim. Bu fiyatlara 4060'lı sistem almak mümkün olur mu ?

15-16'ları zorlayabilirim.

Adobe ile uğraşacağım için amd istemiyorum.

15-16'ları zorlayabilirim. Bu fiyatlara 4060'lı sistem almak mümkün olur mu ?
Hiç sanmıyorum hocam. O fiyatlara 6700 Xt sistem almanız daha mantıklı olur.

8GB VRAM artık ölüyor boşa 8GB VRAM'li kartlara yatırım yapmayın pişman olursunuz. RX 6700 XT tercih edin daha iyidir.

Kaç bin lira olur sizce 4060'lı bir sistem?

Bence çıktıktan hemen sonra diyorsanız siteler 25K fiyat biçerler gibi geldi bana. Bir zaman sonra ucuzlar desem hayır ucuzlamaz seçimi malum kişi kazanırsa unutun bu fiyatlara sistem toplamayı yani demek istediğim alacağınızı şimdiden alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı