RTX 4060 - i5 10400 darboğaz yapar mı?

• Konuyu başlatan Rozen
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 306

Rozen

Hectopat
Yer
Japonya Nankatsu İlkokulu
Daha fazla  
Meslek
Forvet / Kaptanlık
Henüz sipariş ettiğim RTX 4060 ve şu anki işlemcim çok fazla darboğaz yapar mı? İşlemciyi 1-2 ay içinde yükselteceğim fakat bana fazla sıkıntı yapmasını istemiyorum. Sizce durum nasıl olur?

Yapmaz ancak o ekran kartına o işlemci neden diye oturup düşündürtür, istenilen performansı da pek veremez. Küfür gibi. 4060 alacak paranız varsa i9 ya da i7 neden düşünmüyorsunuz o da düşündürtücü. Oturup forumca düşüneceğiz sanırım. Ben bir iftarımı yapayım en iyisi.

Düzeltme: Bilgisayar teknisyeni olduk, bilgi veriyoruz. Millet işlemcinin sadece darboğaz yapıp yapmamasından veyahut gereken FPS'i verip vermemesinden ibaret olduğunu sanıyor herhalde. 4K destekleyen bir ekran kartı ile zar zor 1080p oynamakta başarılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmaz ancak o ekran kartına o işlemci neden diye oturup düşündürtür, istenilen performansı da pek veremez. Küfür gibi. 4060 alacak paranız varsa i9 ya da i7 neden düşünmüyorsunuz o da düşündürtücü. Oturup forumca düşüneceğiz sanırım. Ben bir iftarımı yapayım en iyisi.

Sistemde GTX 1650 takılıydı ekran kartını yükselttim. Niye bu kadar sorun ettiniz anlamadım. :)

Ne kadar büyük saçmalamışsın.

Sistemde GTX 1650 takılıydı ekran kartını yükselttim. Niye bu kadar sorun ettiniz anlamadım. :)

Sisteminizi yükseltmeniz benim için neden sorun olsun, sorun son sürüm ekran kartına 5. levelde olan 10.nesil bir ekran kartı alman. Düşündürücü. 🧐🤨🤪

Ne kadar büyük saçmalamışsın.

Olabilir, şahsi fikrin. Ancak konu ben miyim ki bana mükellef oluyorsun.

Sisteminizi yükseltmeniz benim için neden sorun olsun, Sorun son sürüm ekran kartına 5. levelde olan 10.nesil bir ekran kartı alman. Düşündürücü. 🧐🤨🤪
Anladım fakat çok pahalı bir ekran kartı değil 11k civarında falan.

Zaten yükselteceğim işlemciyi.

Dostum şaka bir yana Bilgisayar teknisyenim, i7 10. nesil bir ekran kartı seni daha iyi hissettirir. İlla i5 alacaksan 14. nesillere göz geçirmeni tavsiye ederim. Bu sisteme 5'10.nesil öneren üstüne dislike atan şahsiyette pek komik. ''yapmaz.'' deyip geçmelisin sanırım, üstüne düşmeyen yorumlara cevap verip bahçe ağası gibi takılır böyleleri. Hayırlı olsun tekrardan.

Geri
Yukarı