RTX 4060 i7-12650H RDR 2 60 FPS üzerine çıkmıyor

Frstghost

Hectopat
Makaleler
2
Gaming Laptop kullanıyorum.
RTX 4060 8 GB (105WATT) i7-12650H 16 GB RAM 1 TB SSD

Sürücüler güncel. Hatta ekran kartini tekrar indirttim garanti olsun diye. Bir şey degismedi. Videoda görünüyor, 60'in üstüne cikmiyor. Hatta DLSS'i yükseltim, 1 FPS bile yükselmedi. % kullanimi düsüyor.

Sorunu bir tülü bulamadim. Yardimci olursaniz sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2023.05.08 - 20.05.22.32.png

Vsing kapatıp tekrar bakar mısın?

V-Sync hocam o :D

Gaming Laptop kullanıyorum.
RTX 4060 8 GB (105WATT) i7-12650H 16 GB RAM 1 TB SSD

Sürücüler güncel. Hatta ekran kartini tekrar indirttim garanti olsun diye. Bir şey degismedi. Videoda görünüyor, 60'in üstüne cikmiyor. Hatta DLSS'i yükseltim, 1 FPS bile yükselmedi. % kullanimi düsüyor.

Sorunu bir tülü bulamadim. Yardimci olursaniz sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eki Görüntüle 1771711

Oyuncu laptoplarında şarja takmazsanız veya MUX ile NVIDIA karta ayarlamazsanız "genelde" kendini 60FPS'ye kilitler.

Laptoplarda öyle, geçen format attım benimde öyleydi 50-60 fps fanlar bile dönmüyordu. Oyun modunu açın, Bilgisayar markanızın uygulaması yüklüyse, ayarlardan standartdan, tam performansa çekin, fanlarıda standarttan performansa çekin, nvidia denetim masası ayarlarını varsayılana çevirin. GeForce Experience uygulamasında studio driverlarını kurmuş olabilirisiniz kontrol edin

Ayarlarda Hz kısmını bir kontrol edin Hz ile FPS aynı orantılıdır bir de V-Sync ayarı açıksa kapatın.
Ayarlar vdeo da görünüyor. 144hz.

Vsing kapatıp tekrar bakar mısın.
kapattim, degisme yok.

Hocam Nvidia denetim masasından NIS falanda açmışsınız ayarları kurcaladınız sanırsam ayarları sıfırlamanızı öneririm. Uygula yapmayı unutmayın.
1- Eki Görüntüle 1771726
2-Eki Görüntüle 1771727
Evet, iki hafta önce de cyberpunkta yasamistim, ayarlari degistirince düzelmisti. Bu videodaki ayarlarin tipatip aynisini yapmistim.

Hepsini geri aldim. 2. resimdekini de yaptim, degisiklik yok.

V-Sync hocam o :D

Oyuncu laptoplarında şarja takmazsanız veya MUX ile NVIDIA karta ayarlamazsanız "genelde" kendini 60FPS'ye kilitler.
Sarja takili oyun oynuyorum. mux switche ve performansa ayarli. halen 60 fps aliyorum.
MSI Center 8.05.2023 15_57_47.png

Laptoplarda öyle, geçen format attım benimde öyleydi 50-60 fps fanlar bile dönmüyordu. Oyun modunu açın, Bilgisayar markanızın uygulaması yüklüyse, ayarlardan standartdan, tam performansa çekin, fanlarıda standarttan performansa çekin, nvidia denetim masası ayarlarını varsayılana çevirin. GeForce Experience uygulamasında studio driverlarını kurmuş olabilirisiniz kontrol edin
Diger oyunlara da baktim, hepsin de fps düşüş var.
csgo da 300-400 arasi alirken suan 100 bile alamiyorum.

Game ready driver yüklü.
GeForce Experience 5_8_2023 10_30_00 PM.png

Oyun Benchmark testi yapmak istedigimde cöküyor.

Son düzenleme:
Hocam merhaba laptoplarımız aynı galiba LoL veya Apex oynuyor musunuz bende LoL'de FPS düşüşü var ama Apex Ultra ayarda 160 180 hatta 210 FPS'lerde geziyor sakıncası yoksa Discord vb üzerinden iletişim kurabilir miyiz karşılaştırma yapmak istiyorum.

Geri
Yukarı