RTX 4060 ile 2K monitör kullanmak

tpfk92

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming A15 507XI
Asus TUF Gaming VG27AQ
XPG Summoner Cherry MX Red Switch
Razer Deathadder V2
Razer Blackshark V2 X
Meslek
Mühendis
RTX 4060 ekran kartlı bir laptopa geçeceğim. Öncesinde monitörü uygun fiyata yakalamışken alayım dedim ama biraz araştırdığım halde çok net bilgiye ulaşamadım.

Almayı düşündüğüm monitör ASUS VG27AQ. Bu monitör RTX 4060 ile mutsuz eder mi acaba?

27 inç istiyorum, Full HD 27 inçte rahatsız eder gibi geldi okuduğum yorumlardan sonra. Ama 2K monitör de ileride pişman eder mi bu kartla?

Son olarak bu monitör dışında 8 bin lira civarına kadar farklı bir 27 inç monitör öneriniz olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
sadece ekran kartına bakarak birşey söylemem mümkün değil. işlemcin nedir?

Bir iki yıl orta düşük Oyunlarda götürür 4060 ama sonrasında yetersiz kalacaktır.

Aynı monitörü 4070 Ti ile kullanıyorum. Performans olarak 4060 ne seviyede olur yorumu yapmayacağım ama 27" 2K ile gayet güzel oluyor.

sadece ekran kartına bakarak birşey söylemem mümkün değil. işlemcin nedir?
HP Victus serisi düşünüyorum, laptop net değil henüz. 13.nesil i7 tercih edeceğim muhtemelen.

4060 çok iyi performans veren bir kart değil oyun testlerinde 3060 ile sonuçları çok yakın ama teknonojisi kurtarıyor kartı ama yine de şu an için rahat oynarsın ama ileride çok yüksek ayarlarda oynatırken zorlanır.

HP Victus serisi düşünüyorum, laptop net değil henüz. 13.nesil i7 tercih edeceğim muhtemelen.

Intel hakkında Ryzen kadar bilgim yok fakat iş görür diye düşünüyorum lakin üstte arkadasların dediği üzere ileride yetersiz kalabilir. Oyunlar üzerinden konusuyorum onun dışında işinizi görür.

Bilgisayarın zorlandığı oyunları FHD'ye düşürüp oynamak saçma mı olur 2K monitörde?

Genelde hikayeli yüksek grafikli oyunlar oynamayı seviyorum maalesef, onun dışında daha düşük gereksinimli fps oyunları oynadığım da oluyor. Ama sanırım yüksek grafikli oyunlarda performans kaybı yaşayacağım 2K monitörle.

Bilgisayarın zorlandığı oyunları FHD'ye düşürüp oynamak saçma mı olur 2K monitörde?

Genelde hikayeli yüksek grafikli oyunlar oynamayı seviyorum maalesef, onun dışında daha düşük gereksinimli fps oyunları oynadığım da oluyor. Ama sanırım yüksek grafikli oyunlarda performans kaybı yaşayacağım 2K monitörle.
Hayır hocam saçma olmaz. Ben 1660 ile 2K kullanıyordum, mecburen bazı oyunları 1080p'de oynuyordum. Şu an 2060S kullanıyorum hala 1080p'de oynadığım oyunlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı