RTX 4060 laptop düşük ekran kartı kullanımı

erendemiray7

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde RTX4060 laptop var DLSS 3 ile Cyberpunk'ta ultrada 90-100 FPS açan cihaz, Arkham Knight'ta ultrada 30-40 FPS oynatıyor ve GPU kullanımı %20 civarlarında. Çözümü nedir? Ayrıyeten içinde i5 12450H var cihaz da Casper Excalibur G870 32 GB RAM.

Merhaba. Elimde RTX4060 laptop var DLSS 3 ile Cyberpunk'ta ultrada 90-100 FPS açan cihaz, Arkham Knight'ta ultrada 30-40 FPS oynatıyor ve GPU kullanımı %20 civarlarında. Çözümü nedir? Ayrıyeten içinde i5 12450H var cihaz da Casper Excalibur G870 32 GB RAM.
Hocam benim league of legend , valorant , Battlefield 5, god of War hepsinde düşük gpu kullanımı var nedeni ne ben inceleme videolarında aynı model cihazın gpu kullanımı 95 -99 arasında gezerken bende 50-70 arasında geziyor, lolde 180 FPS alıyorum ultra ayarlarda diğer kişi ise 600 FPS alıyor nedeni nedir bu durumun servise 2 dir gönderiyorum sorun yok deyip geri gönderiyorlar.

Tam performans ayarlı mı? Belki battery Boost açıktır
Hocam bende aynı durumundan muzdarubim yardımcı olur musunuz tw verebilirim benim bütün oyunlarda boyle

Hocam benim League of Legend, Valorant, Battlefield 5, God of War hepsinde düşük GPU kullanımı var nedeni ne ben inceleme videolarında aynı model cihazın GPU kullanımı 95 -99 arasında gezerken bende 50-70 arasında geziyor, LoL'de 180 FPS alıyorum Ultra ayarlarda diğer kişi ise 600 FPS alıyor nedeni nedir bu durumun servise 2'dir gönderiyorum sorun yok deyip geri gönderiyorlar.

Hocam bende aynı durumundan muzdarubim yardımcı olur musunuz TW verebilirim benim bütün oyunlarda boyle

Denetim Masası'na girin, Güç Seçeneklerine girin geliştirilmiş seçeneği çıkar oradan Güç Tasarrufu olan seçeneği Yüksek Performans veya Nihai Performans seçin. Hangisi varsa.

Hocam ayarları iyi kurcalayın, bir şey ekran kartı kullanımını engelliyor. Donanımsal bir problem yok, problem yazılımsal. Sıcaklık durumları nasıl? Sizde mi 4060 kullanıyorsunuz?

Evet hocam yani TW de verebilirim durmak testinde %99 çalışıyor ama oyunlarda maalesef sorun var anlayan varsa yardımcı olursa çok iyi olur

Yeni konular

Geri
Yukarı