RTX 4060 Laptop Önerisi

Carll47

Decapat
Daha fazla  
İyi sosyaller.
Bütçe içinse hangisi beni daha uzun yıllar götürecek ve ısınma ya da herhangi bir kronik sıkıntısı olmamalı.
Uzun zamandır burayı takip etmekteyim. Ağırlıklı olarak oyun oynayacağım ve gündelik kullanım olacak. Kendime yeni bir Gaming laptop almak istiyorum. Aklımda birkaç model var bunlar hakkında sizden de öneri almak istedim.
Intel işlemci ve NVIDIA 40. serisini almak istiyorum.

1. MSI katana 15 B12VGK-087xtr Intel Core i7 12650h 16 GB 1TB SSD RTX4070 FreeDOS 15.6" FHD 144Hz taşınabilir bilgisayar.

2.
MSI Bravo 15 C7VE-062xtr AMD Ryzen 5 7535HS 8 GB 512 GB SSD RTX4050 FreeDOS 15.6" FHD 144Hz taşınabilir bilgisayar.

3.
ASUS TUF Gaming A15 FA507NV-LP023 AMD Ryzen 7 7735HS 16 GB 512 GB SSD RTX4060 FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar.

4.
Casper Excalibur g870.1245-BFB0X-b Intel Core i5-12450H 16 GB RAM 1TB NVMe SSD 8 GB RTX4060 FreeDOS taşınabilir bilgisayar.

Özellikle 4060 ekran kartı olmasını istiyorum. Uzun yıllar VRAM konusunda da sıkıntı yaşamamak için. Sizden de önerilerinizi bekliyorum. Model model hangisi olmalı ya da olamamalı diye. Benim için en uygun F/P olmalı.

Öneri alabilir miyim?

@Artoria Pendragon sizden de öneri bekliyorum. Bu konuda bilgi olduğunuz belli takip ettiğim kadar.

Fiyat farkı bu kadar azken katana düşünülebilir, CPU ve GPU'dan dolayı. Onun dışında gerek kalite gerek pil ömrü olarak TUF daha iyi.

Fiyat farkı bu kadar azken katana düşünülebilir, CPU ve GPU'dan dolayı. Onun dışında gerek kalite gerek pil ömrü olarak TUF daha iyi.

Araştırdığımda katana en uygun Hepsiburada satıyor. TUF ve MSI kasa kalitesi ve ısı olarak farkları neler?
TUF alsam MSI'ya göre daha mı kaliteli olur.
MUX ve GPU TDP hakkında bilginiz var mı?
Böyle cok fazla sordum ama şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Araştırdığımda katana en uygun Hepsiburada satıyor. TUF ve MSI kasa kalitesi ve ısı olarak farkları neler?
TUF alsam MSI'ya göre daha mı kaliteli olur.
MUX ve GPU TDP hakkında bilginiz var mı?
Böyle cok fazla sordum ama şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Katana soğutma performansı olarak daha iyi duruyor, kasa kalitesi olarak TUF daha iyi, panel olarak da. İki modelde de MUX bulunuyor, TUF 140, katana 105W.

Geri
Yukarı