RTX 4060 laptop Rust'ta düşük FPS veriyor

Slovenn

Decapat
Yer
Melikgazi/Kayseri
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, HP Victus 16 RTX 4060 i5-13500H 512 GB M.2 SSD ve 16 GB RAM'li laptop kullanmaktayım. Rust oyununda FPS'im çok sıkıntılı, 80 90 100 alırken bir anda 40 30 50 gibi FPS'lere düşüyor. Hatta çoğunlukla 70 FPS bandında gezmeye başladı ve droplar ile 40-55 FPS arasına düşüyor ve geri yükseliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim aynı sorun Fortnite'da da mevcut bu arada. Aynı laptopun 1 TB'lık modelini kullanan arkadaşımda bir sorun yok. Bende neden böyle, sorunun neden kaynaklı olduğunu nasıl anlarım veya nasıl çözerim? CS2 de ölüm maçında 150-250 arası FPS alıyorum Low ayarlarda, çözünürlükte 1280x960 mı öyle bir şeydi.

CPU ve GPU kullanımların boş durumdayken ne halde?

CPU ve GPU kullanımların boş durumdayken ne halde?
eğer oyun dışında soruyorsan boştayken rtx aktif değil oyuna girince aktif oluyor. İşlemcide yapılan işleme göre kullanımı değişiyor net bişey diyemem ki. Fakat boştayken normal değerlerde olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar selam, HP Victus 16 RTX 4060 i5-13500H 512 GB M.2 SSD ve 16 GB RAM'li laptop kullanmaktayım. Rust oyununda FPS'im çok sıkıntılı, 80 90 100 alırken bir anda 40 30 50 gibi FPS'lere düşüyor. Hatta çoğunlukla 70 FPS bandında gezmeye başladı ve droplar ile 40-55 FPS arasına düşüyor ve geri yükseliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim aynı sorun Fortnite'da da mevcut bu arada. Aynı laptopun 1 TB'lık modelini kullanan arkadaşımda bir sorun yok. Bende neden böyle, sorunun neden kaynaklı olduğunu nasıl anlarım veya nasıl çözerim? CS2 de ölüm maçında 150-250 arası FPS alıyorum Low ayarlarda, çözünürlükte 1280x960 mı öyle bir şeydi.
INtel islemcilerde thermal throotling var. Iade sansin varsa iade et. Cok bir cozumu yok.

INtel islemcilerde thermal throotling var. Iade sansin varsa iade et. Cok bir cozumu yok.
Thermal Throotling dediğin şey işlemci ısınınca güç kısıtlıyor oydu değil mi? Eğer dediğim gibiyse şu an laptopumun soğutma kalitesi gayet iyi ne yaparsam yapayım 75 dereceyi geçtiğini görmedim. Ayrıca Laptopun tüm hava delikleride açık tamamen. Oyuna girdiğimde zaten performans moduna alıp fanları en son ayarda çalıştırıyorum.

Artı -1 Eksi
Thermal throotling dediğin şey işlemci ısınınca güç kısıtlıyor oydu değil mi? Eğer dediğim gibiyse şu an laptopumun soğutma kalitesi gayet iyi ne yaparsam yapayım 75 dereceyi geçtiğini görmedim. Ayrıca laptopun tüm hava delikleride açık tamamen. Oyuna girdiğimde zaten performans moduna alıp fanları en son ayarda çalıştırıyorum.

75 derecede 20W cekiyor. Zaten sorunda bu. 55W cekse 90 dereceyi gorecek ve normal degerleri alacak ama klasik HP yapacagini yapmis ve cihazi limitlemis. Nitro 5'lar 85W'de 85-90 derece, 105W'de 97 derece mesela. Helios 16 ise 121W'de 92 derece. Sana onerim iade edip baska bir cihaz alman (Dell G15-16, Nitro 5-16, Asus G16, Predator)

Hocam her hafta yeni bir şey rkliyorlar oyunun optimizasyonu çok kötü RTX3060 ile ben 30-70 arasi FPS alıyorum ve çok değişiyor ve bizim Victus'lar 100 watt olduğu için yetersiz kalıyor oyuna acil optimizasyon guncellemesi gerekiyor yoksa oynayamicaz oyunu bu gidişle.

Geri
Yukarı