RTX 4060 laptopta düşük oyun performansı

dngsukuna

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
12. Nesil Intel® Core™ i7 12650H İşlemci
wındows 10
NVIDIA® GeForce® RTX4060 8GB 128 Bit GDDR6
32GB DDR4
1TB M.2 SSD PCle 4.0 (Okuma: 5000MB/s - Yazma: 3600MB/s)
15.6" FHD IPS 144HZ 3ms 45% 250NIT
Oyunlara girerken saçma sapan FPS alıyorum. Nedenı nedır acaba? Intel i7 1650h, RTX4060, 32 GB RAM, 1TB SSD var arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın performans modunda olduğuna emin misiniz? Ekstra olarak pilde mi oynuyorsunuz yoksa şarjda mı?

Saçma sapan FPS'ten kastınız nedir?

Evet Performans modunda oynuyorum. Şarjada takılı.
Nvidia driverlarınızı kurdunuz mu? Cihazınızda MUX varsa açtınız mı? Muhtemelen oyunlar dahili GPU ile açıldığından dolayı düşük FPS değerleri alıyorsunuzdur.

Hangi oyunları kastediyorsunuz ve kaç FPS alıyorsunuz?

NVIDIA driverlarınızı kurdunuz mu? Cihazınızda MUX varsa açtınız mı? Muhtemelen oyunlar dahili GPU ile açıldığından dolayı düşük FPS değerleri alıyorsunuzdur.

Hangi oyunları kastediyorsunuz ve kaç FPS alıyorsunuz?

MUX açık sürücüler kurulu dahiliden değil hariciden alıyor bahsettiğim oyunlar Sekiro Borderlands gibi oyunlar normalde 70 ya da 60 altı gormezdım fakat sımdı epey bır performans dususu var

Ekran kartın kaç watt?

100W

Saçma sapan FPS'ten kastınız nedir?
sürekli drop atıyor yani 10 18 fps başlatıyor ve oyun boyu oynatmıyor

MUX açık sürücüler kurulu dahiliden değil hariciden alıyor bahsettiğim oyunlar Sekiro Borderlands gibi oyunlar normalde 70 ya da 60 altı gormezdım fakat sımdı epey bır performans dususu var

100W

sürekli drop atıyor yani 10 18 fps başlatıyor ve oyun boyu oynatmıyor
Kaybedecek pek bir şeyin yoksa, format-temiz kurulum tüm dertlerine deva olacaktır. Sorunu çözmek için her türlü ayarı yaptığını varsayıyorum.

Kaybedecek pek bir şeyin yoksa, format-temiz kurulum tüm dertlerine deva olacaktır. Sorunu çözmek için her türlü ayarı yaptığını varsayıyorum.

Ayarları tekrar gözden geçirdim ve sorunum çözüldü hepinize çok teşekkür ederim!

Geri
Yukarı