RTX 4060 mı RTX 3060 Ti mı alınmalı?

Hocam 3060 Ti saf güç açısından daha güçlü bir kart. 4060 alırsanız DLSS 3 açarak anca daha iyi bir performans elde edebiliyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4000 serisinin olayı, DLSS 3.0 zaten.

Her oyunda mı peki?

Aşağı yukarı 40-50 tane DLSS 3.0 destekleyen oyun var şu an.

Zamanla sayısı çok daha artacak. Artık DLSS 3.0 için yatırım yapılıyor. Her oyunda değil ama çoğu AAA oyunlarda fark eder bakabilirsiniz. 4060 DLSS 3.0 ile 6750XT'nın kas gücüne kadar çıkabiliyor.

Zamanla sayısı çok daha artacak. Artık DLSS 3.0 için yatırım yapılıyor. Her oyunda değil ama çoğu AAA oyunlarda fark eder bakabilirsiniz. 4060 DLSS 3.0 ile 6750XT'nın kas gücüne kadar çıkabiliyor.

Cyberpunk 2077'de DLSS 3 açtığımda 10-15 FPS fark ediyor. RTX 3060 Ti ve 4060'ın arasındaki saf güç 5-10 FPS. Küçük bir hesaplamayla 4060'ın 5-10 FPS daha performanslı olduğu ortaya çıkıyor. O paraya değeceğini sanmıyorum.

Ayrıca DLSS açması gerekmeyen Doom Eternal gibi oyunlarda 4060 ile daha düşük FPS alacak.

Cyberpunk 2077'de DLSS 3 açtığımda 10-15 FPS fark ediyor. RTX 3060 Ti ve 4060'ın arasındaki saf güç 5-10 FPS. Küçük bir hesaplamayla 4060'ın 5-10 FPS daha performanslı olduğu ortaya çıkıyor. O paraya değeceğini sanmıyorum.

Ayrıca DLSS açması gerekmeyen Doom Eternal gibi oyunlarda 4060 ile daha düşük FPS alacak.

1 oyun için mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

4060 daha testleri yok. DLSS 3.0 düşündüğünüzden daha çok fark yaratıyor.

Not: 5 saat önce çıkmış.

1 oyun için mi?

4060 daha testleri yok. DLSS 3.0 düşündüğünüzden daha çok fark yaratıyor.

Not: 5 saat önce çıkmış.

Hocam 4070'e sahibim biliyorum performansını ve söyledim de kaç FPS olduğunu.

Geri
Yukarı