RTX 4060 mı yoksa PS5 mi?

Sence RTX 4060 alırsam ve 32 GB RAM'e yükseltirsem PC'yi kaç sene high grafiklerde oynayabilirim RTX 4060 8 GB VRAM olduğundan çok kötülediler ama bilemiyorum.

Hocam DLSS ile VRAM çok da sıkıntı değil şu anlık ama ileride çıkan oyunlarda nasıl olur bilmiyorum.

Oyun fiyatları çok pahalı gelmiyor mu ya ben bunu 1 aydır düşünüyorum çünkü para topladım ve hangisini alacağım çok kararsızım.

Vallahi pahalı geliyordu en başta ama PlayStation Store'daki oyun fiyatlarına baktım hemen hemen bilgisayardaki ile aynı birçoğu sonra sadece hani tek kafamı karıştıran şey şu oldu PlayStation Plus aboneliği olmadan Online oyun oynayamıyorsun ama baktım yani yıllık 1000 TL civarında bir ücreti var ve bir de yanında bir sürü sağlamış olduğu avantaj hediye oyun içi oyun DLC içerik hediyeleri falan filan vardı ve ne bileyim hani ya 1000 TL'ye değecek şeyler veriyordu yani o yüzden yıllık direk 1000 TL çektim sadece oyunlarda yedi 8000 TL civarında bir para verdim durumu öyle yani toplu aldım çünkü Kara Cuma indirimleri var biliyorsun haftaya kadar geçerli durumu.

Hocam TR'de olsanız 4060 derdimde yurt dışındaysanız oyunlara bir aylık maaş bırakmazsınız o yüzden PS5.

Haklısınız burada yine daha bir uygun fiyatlar yani öyle 2000 TL falan değil ama buradada 70 birim yani oda pahalı geliyor insana çünkü eskiden 30 ödüyorduk 40 falandı şimdi 70 80 çok geliyor. Yani şu an ben PS5 alsam elimde oyun yok PSN hesabımı satmıştım PS5'e oyun da ne kadar alabilirim ki en fazla 2 tane öyle duracak kenarda oda var.

Öncelikle herkese merhaba.
Bende şu anda GTX 1660S ve Intel i5 11400'lü bir sistem var. Ve şu anda elimde biriktirdiğim para var ve bununla PS5 mi yoksa RTX 4060 mı alsam bilmiyorum.
Yurt dışında yaşadığım için şu anda Black Friday olduğundan PS5 430 euro yani normaline göre 120 euro indirimde. RTX 4060 fiyatı 300 euro hangisini alsam daha iyi olur sizce, ve ekran kartı ile RAM'i de 32 GB'ye yükseltebilirim.
Ayrıca benim ana kartım PCI-e 3.0 bu ekran kartını alsam ne kadar bir performans düşüşü yaşar PCI-e 4.0'a göre?

PS5 belli bir süre çok zevkli oyunlar bitene kadar ben RTX derim çünkü her şeyi yaparsın.

Sence RTX 4060 alırsam ve 32 GB RAM'e yükseltirsem PC'yi kaç sene high grafiklerde oynayabilirim RTX 4060 8 GB VRAM olduğundan çok kötülediler ama bilemiyorum.

8 GB VRAM'de 1080P'de sorun olmaz. 4060 Ti alabilseniz daha iyi olurdu ama olsun. Neden sorun olmaza gelirsek 4 5 yıla zaten ultrada ya da highda sizi zorlucak oyun gelir mediumda oynarsınız.

8 GB VRAM'de 1080P'de sorun olmaz. 4060 Ti alabilseniz daha iyi olurdu ama olsun. Neden sorun olmaza gelirsek 4 5 yıla zaten ultrada ya da highda sizi zorlucak oyun gelir mediumda oynarsınız.

Yani şu anda daha çok para biriktirip 4060 Ti 16 GB alabilirim gibi zaten dersler de var onları çalışıyorum ondan pek PC ile ilgilenmiyorum daha fazla para toplayıp 4060 Ti 16 GB VRAM olanı da alabilirim. Ama çok para da vermek istemiyorum oda var normal 4060 300 euro 4060 Ti 500'e çıkıyor 16 GB olanı.

Geri
Yukarı