RTX 4060, Oyuncuları Hayal Kırıklığına Uğratabilir

Bu kart boşuna gömülüyor özellikle de NVIDIA kullanıcıları/alıcıları bakımından. RTX 3060'ın güç tüketimi performansına göre çok yüksekti, 3050 de aynı şekilde. NVIDIA hem güç tüketimini düşürüyor, hem watt başına performansı artırıyor, hem de çok daha iyi bir mimari ile yeni bir teknoloji sunuyor.

DLSS 2 var diye 2000/3000 serisi adamlardınız ne oldu birden 3.0'ı köşeye atıp kartın kas gücüne odaklanıyorsunuz. AMD aynı fiyata daha fazla kas gücü sunuyordu bu size önem farz etseydi onu alırdınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öyle bir şey ile karşılaşmadım. Yüksek ihtimalle hurafe. Biraz daha iyi uydurabilirdiniz bence.

4 yıl RX 580 kullandım bir kere bile WattMan almadım. Daha yeni 6600 XT'ye geçtim 2. ay bitti WattMan hala almadım. Senin açından bakacaksak AMD'nin sürücülerinin sorunlu olmasıyla ilgili şeylerde hurafedir. Teknolojik ürünler tamamen şansa bağlıdır anlayın artık bunu.

Laptop GPU'ları hiçbir zaman desktop versiyonları ile benzer performansta olmadı ki zaten. Hep arada %20-30 performans farkı vardı. Yeni bir şey değil bu dediğiniz. Nvidia tam tersi bir açıklama mı yapmış?
Performans kaybını geçtim aynı GPU bile kullanılmıyor. Rtx 4090 mobil aslında masaüstü 4080’in kırpılmış hali. Şu an araştırdığımda görüyorum ki 4080 mobil ise masaüstü 4070 Ti’in kırpılmış hali.

EFB8412E-3F81-468E-8E92-0D982C896657.jpeg

Son düzenleme:
Fiyatlandırması önemli. Intel'in driver güncellemeleri sonrası 250 dolarlık Arc A750 RTX 3060'ı ortalama performansta geçmiş olabilir. (Yeni bir inceleme yapılması gerekiyor Intel'in iddiaları büyük çünkü) "Bizde DLSS 3.0" var diyerek de fahiş bir fiyat belirlerse hedefledikleri satışlara ulaşamayabilirler.

İyi ki Intel bu pazara girdi.

3080'e 10 GB VRAM koyan bir firmanın kartını almak istemezdim ama programından driver güncellerken mavi ekran yediğim bir markaya o kadar para verirken çok düşünesim geliyor işlemcimin entegre kartını bile devre dışı bıraktım korkudan

@Zue son çıkan NVIDIA driverları sıkıntılı çoğu kişide oyundan atma sorunu var umarım bunuda o kafana sokarsın.
Hocam aşırı fazla da oyun oynamam ama RDR2 ve CS:GO oynuyorum oyundan atma gibi bir sorunla hiç karşılaşmadım hiç . Driver en son sürüm ve kart RTX 3060. Şu an bu kartla yaşadığım tek bir sorun oldu. O da benim hatamdı. NVIDIA Denetim Masasından 3D ayarlarını bayağı bir kurcaladım bir ara. Onun ardından oyunları tam ekran yapınca piksel piksel ve kötü gözükmeye başladı. Onu da ayarları varsayılana çevirerek çözdüm. Ha karttan karta değişiyor olabilir orasını bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı