RTX 4060 R5 5600 sistem nasıldır?

Bütçe
35000
Ağa ne yaptın sen ya o fiyat ne öyle o işlemciye niye sıvı soğutma taktın hiç gerek yok hava soğutma yeterli ona.
Keşke sorsaydın almadan önce sistem önerisi yapardık.

Merhaba,

buna 32 ram, 1 tb samsung ssd takıp b550m anakart yapınca bir de hava soğutma koyunca vade farkı ile benim aldığım paraya geliyor zaten.

Şu sistem varken yazık bu parayı itopyaya vermeye.
merhaba,

32 ram ile 1 tb samsung ssd takıp soğutucu ekleyince taksit vade farkı ile 48 bin yapıyor hocam bu.
benim aldığım 32 bin vade farkı ile 35
ben oyun falan oynamıyorum zaten ekran kartı 3050 bile olsa olurdu bana.

32 ram ile 1 tb samsung ssd takıp soğutucu ekleyince taksit vade farkı ile 48 bin yapıyor hocam bu.
benim aldığım 32 bin vade farkı ile 35
ben oyun falan oynamıyorum zaten ekran kartı 3050 bile olsa olurdu bana.
Soğutucu 950 TL. 32 GB RAM'e ve Samsung SSD'ye lüzum yok. Çok sağlam kazık. Geçmiş olsun.

Soğutucu 950 TL. 32 GB RAM'e ve Samsung SSD'ye lüzum yok. Çok sağlam kazık. Geçmiş olsun.
ya onları özellikle ben istedim. sanallaştırma yapıyorum, devops mühendisiyim bir çok sanal makine kurup test ortamı yaratmam gerekiyor yoksa günlük kullanım için 16 ram 500 gb wd marka ssd alabilirdim toplam 25'e gelirdi biraz fazla evet ama kazıklık bir durum yok çünkü ben tercih ettim.

Ya onları özellikle ben istedim. Sanallaştırma yapıyorum, devops mühendisiyim birçok sanal makine kurup test ortamı yaratmam gerekiyor yoksa günlük kullanım için 16 RAM 500 GB WD marka SSD alabilirdim toplam 25'e gelirdi biraz fazla evet ama kazıklık bir durum yok çünkü ben tercih ettim.

Madem öyle neden parayı ekran kartına bastın ki direk Intel 14700k ya da üstünü alıp geriye kalan parayla da bütçene uygun en ucuz GPU'yu alıp çok daha fazla verim elde edebilirdin.

Madem öyle neden parayı ekran kartına bastın ki direk Intel 14700k ya da üstünü alıp geriye kalan parayla da bütçene uygun en ucuz GPU'yu alıp çok daha fazla verim elde edebilirdin.

Haklısınız bu da bir alternatifti ama almışken ekran kartıda 3-4 yıl geçerliliği olan olsun istedim belki 1-2 oyun oynarız ileride. Dengeli olduğunu düşünüyorum ama şöyle de bir şey var 2 hafta önce alsam 30-31k ya mal olacakmış bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
ya onları özellikle ben istedim. sanallaştırma yapıyorum, devops mühendisiyim bir çok sanal makine kurup test ortamı yaratmam gerekiyor yoksa günlük kullanım için 16 ram 500 gb wd marka ssd alabilirdim toplam 25'e gelirdi biraz fazla evet ama kazıklık bir durum yok çünkü ben tercih ettim.
RTX 4070 ve 7500F, RTX 4060 ve R5 5600'den daha performanslı ne kadar RAM takarsan tak. Samsung yerine KC3000 almak daha mantıklı ve daha iyi 980 Pro'dan. WD al diyen yok zaten.

RTX 4070 ve 7500F, RTX 4060 ve R5 5600'den daha performanslı ne kadar RAM takarsan tak. Samsung yerine KC3000 almak daha mantıklı ve daha iyi 980 Pro'dan. WD al diyen yok zaten.
tamam muhakkak öyledir ama dediğiniz makine referans gösterdiğiniz ilgili sitede taksitli alımda 44 bin tl yapıyor. Aradaki 10 bin tl ciddi fark benim için

Bankalar da 4.66 faiz uyguluyor. S23 aldım 27.000 TL'ye tek çekim geçip bankadan taksitlendirdim 36.000 TL'ye geldi telefon.
İtopya vade farkı koymuyor mu?
En azından 7500F + 4060 Ti alınabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı