RTX 4060 Serisi Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
GeForce-RTX-3060.jpg

NVIDIA’nın GeForce RTX 4060 serisi ekran kartlarını Mayıs ayında tanıtacağını gösteren söylentiler bir süredir etrafta dolaşıyordu. Bu zamana kadar kesin bir tarih yoktu ancak yeni sızıntılarla birlikte tarihler netleşmeye başladı. Sürece aşina olan bazı kaynaklar, NVIDIA’nın GeForce RTX 4060 Ti 8 GB modeli için üretim ortaklarına “24 Mayıs 2023” tarihini verdiğini söylüyor. Sızıntıların doğru olduğunu […]

Devamı: RTX 4060 Serisi Çıkış Tarihi Sızdırıldı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bilmediğimden ve merak ettiğimden soruyorum. Belki altında özel bir neden vardır.
Neden 8 GB VRAM? Neden bu kadar az? Az daha zorlasa 6'ya düşecek. AMD'nin sevdiğim taraflarından birisi VRAM'den kaçmayıp, bol keseden koyması. DLSS 3 olabilir ama yine de böyle yapmaması lazım artık.

NVIDIA'nın kullanıcıları dinleyip VRAM'ı artırması çok iyi oldu. Keşke kart biraz daha erken çıkabilseydi. Teşekkürler NVIDIA.
8 GB gerçekten fazla mı geliyor kulağınıza? Günümüzdeki tüm AAA oyunlar aşağı yukarı bu değere ulaşıyor ve geçiyor zaten. "yeni nesil" bir ekran kartının en az 10-12 GB olması lazım. :D

8 GB gerçekten fazla mı geliyor kulağınıza? Günümüzdeki tüm AAA oyunlar aşağı yukarı bu değere ulaşıyor ve geçiyor zaten. "yeni nesil" bir ekran kartının en az 10-12 GB olması lazım. :D
4060 Ti 16G dan söz etmiş sanırım.

16GB versiyonu için yazdığımı anlamıştırsın diye düşündüm.

4060 Ti 16G dan söz etmiş sanırım.
Sağolun hocam, doğum gününüz kutlu olsun.

Ti bir zahmet 16G olsun artık. 2017'ye kadar üst seviye ekran kartları yanlış hatırlamıyorsam 400-500 doları geçmiyordu, şimdi orta seviye kartlar bile 600 dolar.

NVIDIA ne yapmaya çalışıyor gerçekten anlayamıyorum, 1 önceki serinin 60 serisi kartı 12 GB VRAM'e sahipken yeni serinin kartı 8, gerçekten tuhaf.

Yeni konular

Geri
Yukarı