RTX 4060 sistem ile Valorant'ta stabil FPS alınmıyor

Vadbavv

Zeptopat
Merhaba. Ben Ryzen 5 5600X ve MSI RTX 4060 bir sistem topladım, 8+8 16 GB 3200MHz RAM mevcut. Düz 5600 ile Valorant'ta 390 450 FPS arası alıyorlar. Ben 400'leri görüyorum ama maç içinde 290 bile görüyor, savaş esnasında 320 290 arası gidiyor. Nasıl stabil hale getiririm? Sorun nedir? Teşekkürler, şimdiden hayırlı forumlar.

Sorun yok ki. Stabilden kastın her daim sabit 400 FPS almak mı? Mümkün değil ki. Boş duvara bakman ile savaşın ortası nasıl bir olsun?

Valorant işlemci odaklı bir oyun ve düşük sistem gereksinimi ile beraber oyunun optimizasyonu pek iyi değil zaten, stabil bir FPS beklemeyi ummayın lütfen. Ayrıca 300 - 400 FPS neyinize yetmiyor? Bu tip FPS muhabbetleri bir süreden sonra ego tatmininden başka bir işe yaramıyor, oyun akıcı hissettiriyorsa akıcıdır, bu kadar basit.

Bu konuyu toplamadan önce açsaydın ona göre yönlendirirdim ama sen kararını kendin vermişsin. Ben de 5600 ile Valorant'ta 400-550 FPS alıyorum ortalama ama ona göre işlemciye soğutucu taktık, Curve Optimizer ayarlarını yaptık ve herşeyden önce ona göre RAM seçip overclock ve gecikme düşürme yaptık.

Kıytırık bir 3200Mhz kitiyle ve stok BIOS'la olacak iş değil bu.

Bu konuyu toplamadan önce açsaydın ona göre yönlendirirdim ama sen kararını kendin vermişsin. Ben de 5600 ile Valorant'ta 400-550 FPS alıyorum ortalama ama ona göre işlemciye soğutucu taktık, Curve Optimizer ayarlarını yaptık ve herşeyden önce ona göre RAM seçip overclock ve gecikme düşürme yaptık.

Kıytırık bir 3200Mhz kitiyle ve stok BIOS'la olacak iş değil bu.
Merhabalar ben öyle çok teknoloji anlayan biri değilim işlemciyi daha dün değiştirdim aldığımda üstünde ryzen 5 5500 vardı 5600xe geçtim ona göre FPS daha çok ama stabil değil. Soğutucu olarak üstünde se 214 xt takılı ısınma sorunu mevcut değil çok serin çalışıyor. Bios ayarlarından hiç anlamıyorum o yüzden forumlara yazarak bilgi sahibi olmaya çalışıyorum teşekkür ederim

Sorun yok ki. Stabilden kastın her daim sabit 400 FPS almak mı? Mümkün değil ki. Boş duvara bakman ile savaşın ortası nasıl bir olsun?
Bir sistem toplama videosunda 5 5600 ve 4060 ile 500 400 arası sabit gezen fps alınıyordu birşeyi yanlış yaptım izlenimine kapıldım.

Valorant işlemci odaklı bir oyun ve düşük sistem gereksinimi ile beraber oyunun optimizasyonu pek iyi değil zaten, stabil bir FPS beklemeyi ummayın lütfen. Ayrıca 300 - 400 FPS neyinize yetmiyor? Bu tip FPS muhabbetleri bir süreden sonra ego tatmininden başka bir işe yaramıyor, oyun akıcı hissettiriyorsa akıcıdır, bu kadar basit.

Bir sistem toplama videosunda 5 5600 ve 4060 ile 500 400 arası sabit gezen fps alınıyordu birşeyi yanlış yaptım izlenimine kapıldım. Estağfurullah ego niyetim yok yanlışım varsa düzeltmek adına sordum yanlış izlenim bıraktığım için özür dilerim.

Merhabalar ben öyle çok teknoloji anlayan biri değilim işlemciyi daha dün değiştirdim aldığımda üstünde ryzen 5 5500 vardı 5600xe geçtim ona göre FPS daha çok ama stabil değil. Soğutucu olarak üstünde se 214 xt takılı ısınma sorunu mevcut değil çok serin çalışıyor. Bios ayarlarından hiç anlamıyorum o yüzden forumlara yazarak bilgi sahibi olmaya çalışıyorum teşekkür ederim

BIOS ayarları için özellikle konu açıp destek alman lazım eğer ben maksimum performans almak istiyorum diyorsan. Bu RAM'ler bile satılıp overclocka uygun modellerle değiştirilebilir ikinci el bile olsalar, tek başına %10-15 fark yaratıyorlar Valorant gibi oyunlarda iyi belleğe sahip olanlar.

Ryzen işlemciler böyledir, 290-320 FPS'i savaş esnasında Ryzen 5500 ile alanlar da var dediğim gibi iş ince ayarlarda bitiyor, ona da vakit ayırman konu aça aça sorman öneri alman gerekli.

Geri
Yukarı