RTX 4060 sistem önerisi

Raons 13

Hectopat
Selam. Son zamanlarda zamlar daha fazla gelmeden 20k bütçeyi aşmadan bir bilgisayar toplayacağım. Biraz araştırdıktan sonra mantıklı olarak bu iki sistemi buldum. Sizce hangisini almak mantıklı? Ya da bu sistemleri almak mantıklı mı? Görüşlerinizi merak ediyorum. Ayrıca 5K yı aşmadan monitörde önerirseniz çok mutlu olurum. Sağlıklı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Son zamanlarda zamlar daha fazla gelmeden 20k bütçeyi aşmadan bir bilgisayar toplayacağım. Biraz araştırdıktan sonra mantıklı olarak bu iki sistemi buldum. Sizce hangisini almak mantıklı? Ya da bu sistemleri almak mantıklı mı? Görüşlerinizi merak ediyorum. Ayrıca 5K yı aşmadan monitörde önerirseniz çok mutlu olurum. Sağlıklı günler.

İntel olması zorunlu mu ?

İkisi de değil. DDR5 alınabiliyor o paraya.

MATRIX 5A - Game Garaj

işlemci için son nesil al paran varsa i5 13600 oaran azsa r5 5600
anakart b650m pro veya a350h alabilirsin
ram mhz i yüksek cl si düşük 8*2 gb

Lenovoyu hepsiburada'dan alsın bari.

Intel olması zorunlu mu?

Para vermişken Intel almak istiyorum ya. AMD'ye çok sıcak değilim. Ama zorunda olursam tabii alırım.

PSU rezil değişirim diyorsanız işlemci 13.nesil.

Sağ olasın bir bakayım buna da.

DDR4 ve DDR5 ne farkları oluyor tam olarak
Parçaların markaları iyi mi çok bilmiyorum da

Para vermişken Intel almak istiyorum ya. AMD'ye çok sıcak değilim. Ama zorunda olursam tabii alırım.

Sağ olasın bir bakayım buna da.

DDR4 ve DDR5 ne farkları oluyor tam olarak

Parçaların markaları iyi mi çok bilmiyorum da
Yenilik ve teknoloji farkı var hocam. Bütçe varsa i3 13100 ile 4060 olanı al. Ramleri ddr5.

Geri
Yukarı