RTX 4060 sistemde GeForce Experience optimizasyonu oyunları kastırıyor

Gokhan777

Zeptopat
Daha fazla  
NVIDIA RTX 4060 - GeForce Experience optımızasyon problemi - oyunlar kasıyor.

Merhaba arkadaşlar, kolay gelsin. RTX 4060 ekran kartlu cihazımı 3 gündür kullanıyorum gayet akıcı bir sistem ama şöyle garip bir sorun yaşıyorum, fikri olan var mı acaba diye sormak istedim. Oyunları ilk açtığımda gayet seri akıcı ve tatminkar ancak ikinci defa açtığımda daha oyunun içine dahi girmeden menü ekranında bile kare kare hareket ediyor. Fan hızı artıyor. Oyundan çıkıncı bu kasma kayboluyor ve Windows da eski akıcılığına dönüyor. Tüm sürücüleri defalarca kaldırıp yeniden kurdum. BIOS güncelledim. Benim aklıma gelecek her türlü iyileştirmeyi yaptım ama cözülmedi. Yardımcı olabilecek varsa memnun olurum. Bir ekleme yapayım, oyunun ilk açıldığında akıcı olmasının nedeninin düşük grafik değerleri ile açılıyor olduğunu fark ettim. NVIDIA GeForce Experience ıle ya da oyun menüsünden grafik ayarlarını optimize ettiğimde kasma başlıyor. Sanki harici GPU hiç devreye girmiyor gibi. NVIDIA ayarlarından her türlü atraksiyonlu denedim ama hala sorun devam ediyor. Çözüm bulursam yazacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı