Silkroad RTX 4060 sistemde kasıyor

718242

Picopat
i5 8. nesil işlemci ve 1060 ekran kartıyla Silkroad oynarken yaşadığım problemin aynısını yeni topladığım ASUS 4060 ekran kartlı i7 12. nesil işlemci ile de yaşıyorum. Hiçbir şey değişmedi. Silkroad oynamak için kaç GB ekran kartı almamız gerekiyor? Yardım ve önerilerinizi talep ediyorum.

Aşırı donma yaşıyorum. Kalabalığa girdiğimde RTX 4060 bile beni kurtaramıyor. Kare kare oynuyorum 26 senelik oyunu :S yardıma ihtiyacım var. Düşük grafikte bile kare kare oynuyorum şu kalabalığa girince.

Dosya Ekleri

• SRO[2023-10-05 00-04-57]_34.jpg
    SRO[2023-10-05 00-04-57]_34.jpg
    485,9 KB · Görüntüleme: 83
  • SRO[2023-10-04 23-33-56]_41.jpg
    SRO[2023-10-04 23-33-56]_41.jpg
    369 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
i5 8. nesil işlemci ve 1060 ekran kartıyla Silkroad oynarken yaşadığım problemin aynısını yeni topladığım ASUS 4060 ekran kartlı i7 12. nesil işlemci ile de yaşıyorum. Hiçbir şey değişmedi. Silkroad oynamak için kaç GB ekran kartı almamız gerekiyor? Yardım ve önerilerinizi talep ediyorum.

Aşırı donma yaşıyorum. Kalabalığa girdiğimde RTX 4060 bile beni kurtaramıyor. Kare kare oynuyorum 26 senelik oyunu: S yardıma ihtiyacım var. Düşük grafikte bile kare kare oynuyorum şu kalabalığa girince.

Bu sistemele alakalı bir şey değil şey mantığını kurabilirsiniz Minecraft'ta 4090 sistemin olsa bile 1 milyon TNT patlatınca drop ve kasma olur çünkü Java o optimizasyonu kötü ve düzgün değil bahsettiğiniz oyunda öyledir tahminimce bende Brawlhalla transformice gibi oyunlarda eskiden kasma yaşıyordum çok kişi olunca o zamanda GTX 1660 falan kullanıyordum.

Siz zaten cevabı vermişsiniz. İki sistemde de aynı sorunu yaşadı iseniz muhtemelen oyunun optimizasyonu ilgili büyük ihtimalle. Bazı oyunlar maalesef öyle. Yabancıların " Engine-related " dedikleri tamamen oyunun grafik motoru ile ilgili bir sorun. Anti-Virüs'te kaldırsanız, grafikleri Low'a indirseniz böyle bir durum var bazı oyunlarda.

Misal bende 10600K + 1660 Ti ikilisi ile Borderlands 3 oynadım uzun süre. Sonra 12600KF + 3060 ikilisi ile de denedim. Hiçbir şey fark etmedi :D

Çok özür dilerim konu başlığını yanlış seçmişim kısa süreli ceza almıştım cevap yazamadım.Malesef durum böyle konu Silkroad olunca yeterli performans artışı sağlayamadım fakat farklı oyunlarda baya iyi performans alabildim.

Zaten önemli olan yeni nesil oyunların nimetlerinden faydalanmanız. Tabii çok seviyor olabilirsiniz Silk Road'u ama yeni nesil işletim sistemleri ve donanımlar için optimize edilmeyince böyle oluyor maalesef.

Benim bu ekran kartını almaktaki amacım o kalabalığa girdiğimde pürüzsüz bir görüntü almaktı.Asus RTX 4060 ekran kartını farklı oyunlarda denediğimde mükemmel bir performans aldım.Yani neredeyse mükemmel.Almak istediğim bilgiyi aldım çok teşekkürler sanırım oyun çok eski olduğu için yeni nesil parçalar oyunun kalitesini arttıramıyor.Güzel bilgiler verdiniz çok teşekkür ederim.

Bu kadar eskimesine rağmen şu oyunda aldığım keyfi başka oyunda almadım hey gidi günler..
Çok haklısın bende öyle düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı