RTX 4060 sistemde oyun oynarken 2-3 saniyelik siyah ekran

mega3500

Decapat
Daha fazla  
Merhaba sayın forumdaşlar. Yeni satın aldığım sistemimde oyun oynarken aşağı yukarı günde 1 kere olacak şekilde 2 3 saniyeliğine siyah ekran oluyor ve sonrasında kendiliğinden düzeliyor. Tüm sürücülerim güncel ve Windows 10 kullanıyorum. Sistem bilgilerimi aşağıda belittim durum hakkında bilgisi olan var mıdır acaba?
Kullandığım monitör ViewSonic VC2718 165Hz ve DisplayPort'u ile kullanıyorum.

RTX 4060 8 GB MSI.
i5 12400F.
MSI Pro H610-M
G.Skill 8x2 3200 MHz.
Crucial 500GB P3 serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD.

Furmark testi sırasında da 1. dakikanın sonunda 2-3 saniyelik bir siyah ekran yedim aynı şekilde. DDU ile driverları kaldırıp tekrardan kurmayı denedim halihazırda bir değişiklik olmadı.

Son düzenleme:
Sürücü sürümünden kaynaklanabileceğini düşünüyorum bir sonraki güncellemeyi beklemeli miyim sizce ?
isterseniz bekleyin. fakat tahminimce düzelmeyecektir. bu sorunla karşılaşan bir çok kişi var technopatta. en iyisi servise göndermek hocam, fakat isterseniz yeni güncelleme gelene kadar bekleyebilirsiniz.

Hocam en iyisi siz servise verin isterseniz.

Değişim ya da iade yoluna gidilmeli, servis onarım yapmaya kalkar. Sağlam kartıda bozar. Geçen sene birisi RTX 2060 verdi termal macun yenilensin diye adamın çipini çatlattı aptallar, bir de kullanıcı hatası deyip o zamanın parasıyla kartın 2. el fiyatını istediler.

Sürücü sürümünden kaynaklanabileceğini düşünüyorum bir sonraki güncellemeyi beklemeli miyim sizce?

Ekran kartı çipi soğuk lehim arızası gibi duruyor kart ısınmaya başlayınca görüntü gitmesi ondan olur. Biraz daha bekleyin komple gitsin değişim yapın ya da iade edin.

Türkiye'deki insanlar p*c ya üretim hatalı kartları özellikle buraya dağıtıyorlar herhalde, servise gitsen daha da bozup kullanıcı hatası diyorlar, iade et başka model bak direk.

Değişim ya da iade yoluna gidilmeli, servis onarım yapmaya kalkar. Sağlam kartıda bozar. Geçen sene birisi RTX 2060 verdi termal macun yenilensin diye adamın çipini çatlattı aptallar, bir de kullanıcı hatası deyip o zamanın parasıyla kartın 2. el fiyatını istediler.

Ekran kartı çipi soğuk lehim arızası gibi duruyor kart ısınmaya başlayınca görüntü gitmesi ondan olur. Biraz daha bekleyin komple gitsin değişim yapın ya da iade edin.
Hazır sistem satın almıştım ve halihazırda servisten yeni geldi parçalar burnumdan geldi şu bilgisayarı aldığım günden beri

Yeni konular

Geri
Yukarı