Çözüldü RTX 4060 sistemin ekran kartı fanları boştayken dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusufs01

Centipat
Yer
İstanbul,esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450M -A PRO MAX İşlemci: Ryzen 5 5600 | Ram: 2x8 3200Mhz | Ekran Kartı: MSI RTX 4060 | Kasa & PSU: BitFenix Nova Mesh SE 600W 80+ Tempered Glass | Monitör: ASUS TUF GAMING 23.8 VG249Q1R
Meslek
Öğrenci
Merhaba geçenlerde Donanım Arşivi'nin DA-G7 sistemini aldım içerisinde MSI GeForce RTX 4060 Ventus 2X 8 GB'lik bir ekran kartı bulunuyor. Ekran kartı PC'yi ilk açtığımda çalışıyor ve sonrasında PC boştayken duruyor. Yüksek grafikli Hogwarts Legacy GTA gibi oyunları açtığımda fanlar dönmeye başlıyor. Boşta neden dönmediğini bir türlü çözemedim.

Çözüm
Yeni nesil ekran kartları çoğunlukla boştayken fan çalıştırmaz ve buna ihtiyaç duymazlar. Yük altında 50-60 derecelerde fanlar dönmeye başlar.
Merhaba geçenlerde Donanım Arşivi'nin DA-G7 sistemini aldım içerisinde MSI GeForce RTX 4060 Ventus 2X 8 GB'lik bir ekran kartı bulunuyor. Ekran kartı PC'yi ilk açtığımda çalışıyor ve sonrasında PC boştayken duruyor. Yüksek grafikli Hogwarts Legacy GTA gibi oyunları açtığımda fanlar dönmeye başlıyor. Boşta neden dönmediğini bir türlü çözemedim.
Çoğu ekran kartı 55 derecenin altında fanları çalıştırmaz.

Yeni nesil ekran kartları çoğunlukla boştayken fan çalıştırmaz ve buna ihtiyaç duymazlar. Yük altında 50-60 derecelerde fanlar dönmeye başlar.

Çözüm
Anladım teşekkürler

Geri
Yukarı