RTX 4060 Ti 16 GB alınır mı?

Bütçe
16000
Üstat biz 7700 çöp bir kart demedik. Hatta yukarı çıkıp o paslanmış okuma yazma becerini kullanırsan 7700'de tercih edebilirsiniz yazmışım. Burada kullanıcı tercih edecek.

Bende 4060 Ti tercih edilemez demedim.
Sizde o paslanmış okuma yazmanızı geliştirin ve konuya attığım ilk yorumda ki linklere bakın :)

Abiciğim tercihi arkadaş yapacak böyle genel istatistiklere bakıp yorum yapmanın hiçbir anlamı yok. Benim oynadığım oyunlarda örneğin DLSS yok fg yok, Ray Tracing yok gidip 10 yıllık Fallout New Vegas'ı oynayacağım o zaman 4060 Ti almama gerek yok. Ama ben DLSS+fg+Ray Tracing'i olan bir oyunu 1080P'de oynayacaksam da gidip 4060 Ti alırım, neden kullanmayacağım halde sırf 2K performansı daha yüksek diye RX 7700XT alayım ki zaten arkadaşta demiş 1080P'de kafa kafayalar diye(fg hariç).

Bende 4060 Ti tercih edilemez demedim.
Sizde o paslanmış okuma yazmanızı geliştirin ve konuya attığım ilk yorumda ki linklere bakın :)
Üstte çıkmaya çalışmayın sadece link atıp sonra bütün yorumlarda AMD şöyle iyi böyle iyi demişsiniz.

Abiciğim tercihi arkadaş yapacak böyle genel istatistiklere bakıp yorum yapmanın hiçbir anlamı yok. Benim oynadığım oyunlarda örneğin DLSS yok fg yok, Ray Tracing yok gidip 10 yıllık Fallout New Vegas'ı oynayacağım o zaman 4060 Ti almama gerek yok. Ama ben DLSS+fg+Ray Tracing'i olan bir oyunu 1080P'de oynayacaksam da gidip 4060 Ti alırım, neden kullanmayacağım halde sırf 2K performansı daha yüksek diye RX 7700XT alayım ki zaten arkadaşta demiş 1080P'de kafa kafayalar diye(fg hariç).

Üstte çıkmaya çalışmayın sadece link atıp sonra bütün yorumlarda AMD şöyle iyi böyle iyi demişsiniz.

Dostum farkında mısın bilmiyorum RT performansı için yorum yaptım ben.
Sıkıntılı mısın?

7700XT RT de daha iyi, daha F/P. Sadece FG yok birde FSR de daha iyi FPS vermesine rağmen kalitesi az daha düşük.

O zaman bu ısrarınız ne için hocam. Bu arada sizi okumada 10'a katlar 20'yle çarparım haberiniz olsun;)

:) hocam sadece demek istediğim şey 7700XT 2K gibi bir çözünürlükte hem de daha ucuza daha güzel performans veriyor.
Konu sahibi arkadaş tercih yapacak tabii ki.
1080p monitörü vardır hikaye tabanlı RT, DLSS 3, fg kullanacaktır 4060 Ti mantıklı.
2K monitörü varsa bana kalırsa 7700XT alınmalı.

Dostum farkında mısın bilmiyorum RT performansı için yorum yaptım ben.
Sıkıntılı mısın?

Evet RT performansında da 4060 Ti önde? Ayrıca senin attığın videoda 8 GB 4060 Ti modeli kullanılmış ama alacak arkadaş 16 GB modelini alacak bilginize.

7700XT RT de daha iyi, daha F/P. Sadece fg yok bir de FSR de daha iyi FPS vermesine rağmen kalitesi az daha düşük.

Abiciğim FG yok diyorsun sen bir ürünün özelliğini kullanmadan diğeri ile karşılaştıramazsın. RT açılınca iki kart hamda kafa kafaya FPS veriyor, DLSS ve FSR açılınca NVIDIA biraz daha öne geçiyor fg işe girince NVIDIA farkı açıyor. Bu gayet binlerce test ile kanıtlanmış bir şey yani.

:) hocam sadece demek istediğim şey 7700XT 2K gibi bir çözünürlükte hem de daha ucuza daha güzel performans veriyor.
1080p monitörü vardır hikaye tabanlı RT, DLSS 3, fg kullanacaktır 4060 Ti mantıklı.
Tam olarak olay bu.

Amd tarafı güzel tabii. Ancak ben kart alacak olsam nvidia seçerdim orası ayrı. Amd'nin bu konuda daha çok ekmek yemesi lazım. Özellikle de vram kullanımında geride.

Geri
Yukarı