RTX 4060 Ti (8 GB) alınır mı?

arslan_lo5

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler öncelikle yurt dışından akrabam gelirken bir isteğin var mı? Dedi iPhone 15 isticektim ancak ekran kartı ihtiyacım daha çok olduğu için RTX 4060 Ti (8 GB) istedim.
Şu anki ekran kartım 1050 Ti 4 GB işlemcim ise i5 11400 F bu gelen ekran kartında sorun yaşar mıyım? 8 GB VRAM olması biraz korkutmuyor değil ancak sorun olur mu işlemcime uyumlu olur mu merak ettiğim sorular cevaplarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-14 212452.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-14 212452.png
    90,2 KB · Görüntüleme: 24
Eğer yeni çıkacak ve yakın zamanda çıkmış grafiksel olarak ağır oyunları en yüksek ayarda oynamayı düşünüyorsan 8GB VRAM yetmeyecektir. İstemesende bu oyunları oynamak istediğinde grafik ayarlarını düşürmek zorunda kalacaksın. Eğer ayar düşürmek konusunda bir sıkıntın yoksa alabilirsin, ayar düşürmek istemiyorsan 16GB modeline yönel yada RTX 4070 12GB al.

Eğer yeni çıkacak ve yakın zamanda çıkmış grafiksel olarak ağır oyunları en yüksek ayarda oynamayı düşünüyorsan 8GB VRAM yetmeyecektir. İstemesende bu oyunları oynamak istediğinde grafik ayarlarını düşürmek zorunda kalacaksın. Eğer ayar düşürmek konusunda bir sıkıntın yoksa alabilirsin, ayar düşürmek istemiyorsan 16GB modeline yönel yada RTX 4070 12GB al.
Dlss + Frame Generation ile kurtarır hocam.

Eğer yeni çıkacak ve yakın zamanda çıkmış grafiksel olarak ağır oyunları en yüksek ayarda oynamayı düşünüyorsan 8 GB VRAM yetmeyecektir. İstemesen de bu oyunları oynamak istediğinde grafik ayarlarını düşürmek zorunda kalacaksın. Eğer ayar düşürmek konusunda bir sıkıntın yoksa alabilirsin, ayar düşürmek istemiyorsan 16 GB modeline yönel ya da RTX 4070 12 GB al.

Hocam grafikler orta-yüksek arası ayarlarda oynadımmı kesiyor beni. FC 25 çıkacak seneye onun için en az 100FPS istiyorum burada kornerlerde vs. 20 FPS alıyorum zorla maç içi 50FPS.

Son sorum ise i5 11400F ile uyumlu mudur?

Hocam grafikler orta-yüksek arası ayarlarda oynadımmı kesiyor beni. FC 25 çıkacak seneye onun için en az 100FPS istiyorum burada kornerlerde vs. 20 FPS alıyorum zorla maç içi 50FPS.

Son sorum ise i5 11400F ile uyumlu mudur?
O zaman alabilirsin. FC grafiksel anlamda ağır bir oyun değil fazlasıyla yetecektir 8GB VRAM.

Geri
Yukarı