RTX 4060 Ti 8 GB vs RX 7700 XT 12 GB

GAMOLA

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu kartların bulunduğu 2 sistem var fakat RX 7700 XT olan sistemde Ryzen 5 5600 var. Diğerinde ise Ryzen 5 7500F var. Sizce VRAM farkı için işlemciden feda etmeli miyim? Daha çok oyun oynayacağım fakat VR oyunları da oynayacağım için işlemci sıkıntı yapar mı bilemiyorum.

DDR5 sistem alın, DDR4 almanın bir mantığı kalmadı artık ölü yatırım. 7700XT daha güçlüdür ama NVIDIA teknolojileriyle(DLSS,FG vb.) ve işlemci farkıyla arayı kapatırsınız zaten.

Genelde VR oyunları oynuycağın icin stabilite için NVIDIA'yı tercih etmen daha doğru olacaktır.
Vr de görüntü encoder tarafından işlenir gönderilir
Bu konuda nvdia çok önde

Bu arada bu PC'ler için bütçen nedir?

Hocam ben anlamadım şimdi RX 7700 XT GDDR6 değil mi? Anakart işlemci soketinden mi bahsediyorsunuz biraz cahilim kusura bakmayın. 😁

Genelde VR oyunları oynuycağın icin stabilite için NVIDIA'yı tercih etmen daha doğru olacaktır.
Vr de görüntü encoder tarafından işlenir gönderilir
Bu konuda nvdia çok önde

Bu arada bu PC'ler için bütçen nedir?
Bütçe aslında 28K ama biraz daha zorlayabilirim.

Hocam ben anlamadım şimdi RX 7700 XT GDDR6 değil mi? Anakart işlemci soketinden mi bahsediyorsunuz biraz cahilim kusura bakmayın. 😁

Bütçe aslında 28k ama biraz daha zorlayabilirim.

1080 al bunu geç hocam o zaman VR de iyi olur VR de ekran kartı daha önemli.
Normal oyunlarda da 2K monitor hedefin olsun ki 1080p dede aşırı darboğaza ugratmaz işlemci farzedelimki yarattı DSR yardımıyla onu da çözersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı