RTX 4060/Ti beklenmeli mi?

8 GB VRAM ile çıkarsa eğer boşa beklenmiş olur. Şimdilik söylentiler 8 GB yönünde sanırım.
Çok büyük ihtimalle 8 GB VRAM ile çıkacak.

Alınmaz, AMD'de düzgün kartlar bekleyeceksiniz. Kağıt üstünde 3060 4060'ı yer biçer.
Hocam aklımda RX 6700xt sistem de var önceden alırsam öyle düşünüyorum ya da 3070'li sistem.

Hocam aklımda RX 6700xt sistem de var önceden alırsam öyle düşünüyorum ya da 3070'li sistem.
Belli oldu zaten.

1080p için bile yetersiz kalmaya başladı 8 GB VRAM. Last of Us mesela 1080p Ultra için 12 GB VRAM istiyor. Aynı şekilde Hogwarts Legacy de 1080p Ultra ayarlarda 10 GB üstü kullanımlar görüyorum. Yeni çıkan oyunlarda işin dozu kaçmış gibi duruyor.

Bana da hiç güven vermiyor hocam ama DLSS 3 avantajı var işte.
DLSS 3 ile güzel bir FPS artışı alıyorsun ancak görüntü bozulmaları çok fazla var. Oyunları dikkatli oynuyorsan texture bozulmalarını frame geçişlerinde görünce iğrenç gelebilir. LTT videosuna bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DLSS 3 ile güzel bir FPS artışı alıyorsun ancak görüntü bozulmaları çok fazla var. Oyunları dikkatli oynuyorsan texture bozulmalarını frame geçişlerinde görünce iğrenç gelebilir. LTT videosuna bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam siz ne önerirsiniz o zaman? 3-4 haftaya 3070'li veya 6700xt'li bir sistem almayı düşünüyorum.

Hocam siz ne önerirsiniz o zaman? 3-4 haftaya 3070'li veya 6700xt'li bir sistem almayı düşünüyorum.
Dediğim gibi, ikinci el 3080 12 GB, 3080 Ti veya 3090 öneririm. NVIDIA şart değil dersen de 6800 XT ve 6900 XT öneririm.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı