RTX 4060 Ti bilgisayar açılırken yavaş kalıyor

Healthliker

Centipat
Daha fazla  
RAM
32 GB 6400 mHz
SSD veya HDD modeli
Goodram 1 TB Nvme
Ekran kartı
Asus RTX 4060 Ti
Anakart
Asus Prime A620M-K
İşlemci
Ryzen 5 7500F
Arkadaşlar selam,

Almış olduğumuz hazır sistemde belirtmiş olduğum özellikler mevcut. Bilgisayarın Power tuşuna basmamdan itibaren gücü alıyor fakat, yaklaşık 5-10 saniye sonra klavye, mouse ışıkları geliyor ve sistem açılıyor. Bana biraz garip geldi. Görev Yöneticisi'nden BIOS süresine baktığımda 37.7 saniye yazıyor. İlk açılıştaki hantallık sizce neden kaynaklanabilir?

Arkadaşlar selam,

Almış olduğumuz hazır sistemde belirtmiş olduğum özellikler mevcut. Bilgisayarın Power tuşuna basmamdan itibaren gücü alıyor fakat, yaklaşık 5-10 saniye sonra klavye, mouse ışıkları geliyor ve sistem açılıyor. Bana biraz garip geldi. Görev Yöneticisi'nden BIOS süresine baktığımda 37.7 saniye yazıyor. İlk açılıştaki hantallık sizce neden kaynaklanabilir?
Ssd PX500 mü PX600 mü? PX500 ise düşük okuma hızı sebebiyle olduğunu düşünüyorum. PX600 ise hizlı ssd olduğu için (internette baktığıma göre) başka sebeb aramak lazım.

Bende de geç geliyordu klavye ve mouse CCleaner ile kayıt defterindeki sorunları çözünce düzelmişti. Ama 37 saniyede geç açılması anormal, bende 13 saniyede açılıyor. Onu düzeltir mi bilemiyeceğim?

Screenshot_1.png

SSD PX500 mü PX600 mü? PX500 ise düşük okuma hızı sebebiyle olduğunu düşünüyorum. PX600 ise hizlı SSD olduğu için (internette baktığıma göre) başka sebep aramak lazım.

Hocam PX600 GEN4x4.

Bende de geç geliyordu klavye ve mouse CCleaner ile kayıt defterindeki sorunları çözünce düzelmişti. Ama 37 saniyede geç açılması anormal, bende 13 saniyede açılıyor. Onu düzeltir mi bilemiyeceğim?

Eki Görüntüle 1972924

Deneyeceğim çok teşekkür ederim.

Bir üst sürüm BIOS ‘a geçince 8 saniyelere düştü arkadaşlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı