RTX 4060 Ti gereken FPS'i vermiyor

sevvalayprcss

Femtopat
Daha fazla  
RAM
2x8 3600 MHz RAM
SSD veya HDD modeli
1 TB Samsung EVO Plus
Ekran kartı
Zotac Spider Version RTX 4060 Ti 8 GB
Anakart
MSI H610M-E
İşlemci
i5 13400f
Sistemim RTX 4060 Ti 8 GB, i5 13400F, 16 GB RAM.
Oyun içerisindeki FPS düşüşünü hissedebiliyorum. İzlediğim videolardaki FPS farkı çok şaşırtıcı. CS2'de 350-280 FPS'te videoda fakat bende 300'e ulaşmıyor hatta 120 bile olduğu oldu. Max 230 FPS alıyorum ve FPS 150 bandında geziyor. Sorun ne anlamıyorum. Driver güncel.

Sistemim RTX 4060 Ti 8 GB, i5 13400F, 16 GB RAM.
Oyun içerisindeki FPS düşüşünü hissedebiliyorum. İzlediğim videolardaki FPS farkı çok şaşırtıcı. CS2'de 350-280 FPS'te videoda fakat bende 300'e ulaşmıyor hatta 120 bile olduğu oldu. Max 230 FPS alıyorum ve FPS 150 bandında geziyor. Sorun ne anlamıyorum. Driver güncel.
Hocam videolardaki sistemler nasıl sadece ekran kartına bakmayın.

Oyun içi grafik ayarların ve çözünürlük nedir?

FPS'in kaynağı yalnızca ekran kartı değil. CS, Valorant gibi oyunlarda işlemci FPS'e ciddi etki ediyor.
CSGO için öyleydi, CS2 artık PUBG gibi ekran kartını sömüren bir çalışma moduna sahip. Ayrıca işlemcisi kötü değil. Yani burada bir problem olduğu kesin. Bilmem ne oyunları işlemci önemli mi değil mi diye bir soru sormuyor konuyu açan kişi.

Eskiden büyük oranda işlemciydi, şimdi ekran kartı da eklendi. İşlemci etkisi azalmadı. Ryzen 7000 serisi 3D işlemcili bir test videosu izlendiyse, 13400 ile aynı sonucu vermez doğal olarak.

Eskiden büyük oranda işlemciydi, şimdi ekran kartı da eklendi. İşlemci etkisi azalmadı. Ryzen 7000 serisi 3D işlemcili bir test videosu izlendiyse, 13400 ile aynı sonucu vermez doğal olarak.
Canım konuyu açan arkadaşın FPS problemi var. Bu konuda ne yapmasını önerirsin ? Normal mi yani bu değerleri ? :) Tabii ki 7000 serisi AMD 3D işlemciler ile bir tutmak olmaz, ama bunun konu ile alakası nedir ? Zorla işlemci isteyen bir oyun mu olması gerekiyor. Yani sadece bu oyunlar değil, kullandığınız her uygulama için bir CPU şart. Tamam yani anladık şart. 13400F işlemci sahibi bir kullanıcı burada bir problem yaşıyor bu kesin. Arkadaşın yeni nesil ekran kartı var. 4000 serisi, özellikle 4060/ti modelleri bir tık FPS konusunda zayıf kalıyor. Bu kartlar yüksek FPS oyunları için tasarlanmadı. 4060Ti ekran kartının örnek RTX 3070 modele göre core sayısı daha az, ama yazılımsal olarak görüntü oluşturma teknolojisi daha iyi sonuçlar veriyor. 13400F ile AMD 7000 3D aynı sonuç vermez, sana katılıyorum ama 13400F işlemci ve RTX 4060Ti ekran kartıda CS2 de 120 FPS seviyesine düşmez. Konu tam olarak bu.

Siste, çatışmada gayet düşer. Hala çok stabil bir halde değil CS 2. Yüksek TDP'lere çıkan ve ısınan işlemcileri giriş seviyesi anakartlar ve stok soğutucular ile kullanırsan FPS de düşer, farklı sorunlar da olabilir.

Gerçekten bir sorun varsa işlemci ısı ve frekans değerlerine bakarak başlamak iyi olur.

@Quarit benim yazdıklarım senin çözüm bulmana engel değil ''canım'' devam et yaptığın şeye.

Hocam videolardaki sistemler nasıl sadece ekran kartına bakmayın.

İşlemci aynı videoyu bir kenara bırakırsak sizce de anormal değil mi RTX 4060 Ti 13400F in 230 üzerine çıkamaması FPS'in 120'ye kadar düşmesi ve 180-160 bandında olması garip.

Siste, çatışmada gayet düşer. Hala çok stabil bir halde değil CS 2. yüksek TDP'lere çıkan ve ısınan işlemcileri giriş seviyesi anakartlar ve stok soğutucular ile kullanırsan FPS de düşer, farklı sorunlar da olabilir.

Gerçekten bir sorun varsa işlemci ısı ve frekans değerlerine bakarak başlamak iyi olur.

@Quarit benim yazdıklarım senin çözüm bulmana engel değil "canım" devam et yaptığın şeye.

DM atıyordum FPS değerlerini iyi görebilmek için.

İşlemci aynı videoyu bir kenara bırakırsak sizce de anormal değil mi RTX 4060 Ti 13400F in 230 üzerine çıkamaması FPS'in 120'ye kadar düşmesi ve 180-160 bandında olması garip.

DM atıyordum FPS değerlerini iyi görebilmek için.
Ne zamandır FPS böyle ? Diğer oyunlarda kaç FPS? CS 2'nin biraz süreye ihtiyacı var bu da bir gerçek.

Yeni konular

Geri
Yukarı