RTX 4060 Ti i5 13400F oyunlarda düşük FPS veriyor

Aerox Lewis

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar özelliklerim şu şekilde öncelikle belirteyim.
RTX 4060 Ti işlemcim i5 13400F 8x2 RAM 500 GB SSD.

Arkadaşımda 3060 Ti Ryzen 5600 var CS2 ve Valorant gibi oyunlarda 300-450 FPS arası oynarken ben Max 310 görüyorum AVG FPS genelde 250 falan oluyor. Valorant'ta istediğim değerleri alabiliyorum 300-500 arası ama CS2 de öyle değil. Acaba sorun ne olabilir? Böyle bir sorun yaşayan var mı?

Bilgisayar özelliklerim şu şekilde öncelikle belirteyim.
RTX 4060 Ti işlemcim i5 13400F 8x2 RAM 500 GB SSD.

Arkadaşımda 3060 Ti Ryzen 5600 var CS2 ve Valorant gibi oyunlarda 300-450 FPS arası oynarken ben Max 310 görüyorum AVG FPS genelde 250 falan oluyor. Valorant'ta istediğim değerleri alabiliyorum 300-500 arası ama CS2 de öyle değil. Acaba sorun ne olabilir? Böyle bir sorun yaşayan var mı?

Hocam RAM MHz'inizi maksimumda kullandığınızdan emin olun default ayarlardan maksimum yapınca çok FPS fark ediyor en azından kendi bilgisayarım için diyeyim. Bilgisayarı yüksek performans modunda kullanın ufak tefek ekran kartı ayarlarından sonra iyi FPS'ler alabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

CS 2 henüz tam optimize değil.
biliyorum fakat 3060 ti ryzen 5600 lü arkadaşım 300 altı görmezken benim 250 küsürlerde oynamam garip geliyor bir sorun olduğunu düşünüyorum

Hocam RAM MHz'inizi maksimumda kullandığınızdan emin olun default ayarlardan maksimum yapınca çok FPS fark ediyor en azından kendi bilgisayarım için diyeyim. Bilgisayarı yüksek performans modunda kullanın ufak tefek ekran kartı ayarlarından sonra iyi FPS'ler alabilirsiniz diye tahmin ediyorum.
mhz değerini yükselttim fakat 10 fps falan arttı başka değişen bir şey yok ekran kartı ayarlarımı da yaptım

Aynı özelliklerde bilgisayara sahibim ben de 120 FPS alıyorum CS:GO 2'de nasıl düzeltebilirim bu sorunu.

Öncelikle sisteminin tüm driverlerının güncel olduğundan emin olmalısınız. Windows, ekran kartınız, anakartınızın sitesinden kontrol de etmelisiniz. RAM MHz'ini de kontrol edin.

Geri
Yukarı