RTX 4060 Ti - R5 5600 sistemde Valorant'ta düşük FPS

Windows'un kendi antivürüsü yardımcı olmaz mı burada silmem gereken bir şey var mı ve C diski güvenlik kısmında bilinmeyen hesap diye bir şey var.

Dosya Ekleri

• 1700060408070.png
    1700060408070.png
    104,4 KB · Görüntüleme: 35
Windows'un kendi antivürüsü yardımcı olmaz mı burada silmem gereken bir şey var mı ve C diski güvenlik kısmında bilinmeyen hesap diye bir şey var.

CCleaner falan nedir yahu hafiften çöplüğe dönmüş içerisi. Arka planda kaç tane uygulama çalışıyor sen oyundayken?

Virüs olabilir nasıl sileceğim RAM'lar en yüksek hızda çalışıyor CSM supporr kapalı Fast boot açık ve Secure Boot açık.

Ayarlar en düşükte özek oyun 300 400 FPS Online oyunda 120 180 arası.
Normal oyunda fazla düşmüş, düşmesi normal fakat bu kadar düşmesi tuhaf. Arkada çalışan zararlı bir program olabilir virüs temizliği yapın.

R5 5600, RTX 4060 Ti ve 16 GB RAM var. Valorant 200FPS geçmiyor, neden diğer oyunlarda sorun yok?

V-Sync açık ya da driver ayarları yapmadınız.

CCleaner sanırsam korsan kullanıyorsunuz. CCleaner kullandım hiç hayrı yok o programın. Kullanmanızı önermem. Onun dışında sisteminiz zaten yeni olduğu bariz. Virüs yok gibime geldi. Önerim sürücüleri güncelleyip ayarları da kontrol etmek. Sık sık GeForce Experience'ye ve AMD driverine bakıyorsunuzdur umarım. Diğer sürücüler çok güncellenmez ama onlara da bakın.

CCleaner falan nedir yahu hafiften çöplüğe dönmüş içerisi. Arka planda kaç tane uygulama çalışıyor sen oyundayken?

Kayıt defteri ve PC'yi temizlemek için arka plan uygulamalarına nereden bakabilirim Windows 11 de kapatmıştım diye hatırlıyorum.

V-Sync açık ya da driver ayarları yapmadınız.

CCleaner sanırsam korsan kullanıyorsunuz. CCleaner kullandım hiç hayrı yok o programın. Kullanmanızı önermem. Onun dışında sisteminiz zaten yeni olduğu bariz. Virüs yok gibime geldi. Önerim sürücüleri güncelleyip ayarları da kontrol etmek. Sık sık GeForce Experience'ye ve AMD driverine bakıyorsunuzdur umarım. Diğer sürücüler çok güncellenmez ama onlara da bakın.

Ücretsiz sürümünü kullanıyorum NVIDIA sürücüm güncel GeForce Experience var Driver Booster ile çoğu sürücüyü güncellemiştiim.

@kino Windows 11 gereksiz uygulama kapatmak için hizmetlerde birkaç ayar kapatmıştım denetim masasında silmem gereken bir şey var mı cclear yerine ne kullanabilirim?

Hocam sistemsel değil de sorun donanımsal gibi bence. CCleaner bir sorun yaratamaz. Zaten gereksiz hizmet kapatmanız da FPS'ye aman aman etki etmez.

Geri
Yukarı