RTX 4060 Ti - R5 7500F sistem uyumlu mudur?

Mr.Techno

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Gaming'ten böyle bir sistem gördüm. R5 7500F 4060 Ti 16 GB Ventus sistemleri ortalıkta oldukça bulunduğundan dolayı sizlere sormak istedim uyumluluk açısından. Burada tabii ki düzenlemeler yapılmalı anakart, RAM, soğutucu güçlendirmesi vs olarak. Onun dışında darboğaz yapar mı, işlemcinin, ekran kartının artıları ve eksileri nelerdir? Sizlerden fikir almak isterim. Soruma kulak verip, görüp cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.

Screenshot_20240323_213058.jpg

Gaming'ten böyle bir sistem gördüm. R5 7500F 4060 Ti 16 GB Ventus sistemleri ortalıkta oldukça bulunduğundan dolayı sizlere sormak istedim uyumluluk açısından. Burada tabii ki düzenlemeler yapılmalı anakart, RAM, soğutucu güçlendirmesi vs olarak. Onun dışında darboğaz yapar mı, işlemcinin, ekran kartının artıları ve eksileri nelerdir? Sizlerden fikir almak isterim. Soruma kulak verip, görüp cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 2148622

-
Fiyatı çok
Ventus ekran kartı
7500F in dahili GPU'su yok (becne - değil)

Uyumludur hocam alınır fakat fiyatı çok fazla, daha yeni kuzenim bir sistem aldı i5 ve 4060 mevcut, sırf kasa 27 bin TL civarıydı vatandan aldı, bence iyi bir araştırın.

Eki Görüntüle 2148622

Onu alma.
Bunu al.
CPU ile GPU darboğaz yapmaz hatta çok uyumludurlar. İşlemci oldukça F/P bir işlemci. Ekran kartı bu bütçelerde oldukça uygun.

Pahalı, 16 GB 4060Ti dümenden ibaret.

Fiyatı dâhâ uygun olan sistem varsa linkteki yerine tercih edilebilir, uzun süredir takip etmiyorum piyasayı.

Bütçe nedir? Ventus serisi önemem. Önermem o sistemi.
Ne önerirsiniz peki? Bütçe 35-40 arası, sistemine göre 41-42 olabilir

Hocam sistem konusunda ddr5 birazcık daha ön planda benim adıma.
Onu alma.
Bunu al.
CPU ile GPU darboğaz yapmaz hatta çok uyumludurlar. İşlemci oldukça F/P bir işlemci. Ekran kartı bu bütçelerde oldukça uygun.

Son düzenleme:
Ne önerirsiniz peki? Bütçe 35-40 arası, sistemine göre 41-42 olabilir

Hocam sistem konusunda DDR5 birazcık daha ön planda benim adıma.

SSD'yi XPG Lancer 2x16 yap.

İleri bir zamanda da kendine bütçe çıkartıp soğutucu almalısın. 1-2 Ay idare eder stok fan ile.

Geri
Yukarı