RTX 4060 Ti sistem ASUS VP249QGR 23.8" 144Hz monitörde EA FC 24'te akıcı hissettirmiyor

zimpara36

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
ASUS VP249QGR 23.8" 144Hz 1ms DisplayPort, HDMI FreeSync Full HD IPS Gaming monitör.

Bu monitore sahibim. Yeni bir sistem aldım bugün, test için EA FC 24 indirdim. FPS olarak bir sıkıntım yok ama oyun akıcı değil, 144 Hz alamıyor gibiyim. Acaba FreeSync'den mi kaynaklı? HDMI ile kullanıyorum çünkü. Ayrıca V-Sync açtım, 144'e sabitlendi ama akıcı olmuyor, biraz daha iyi oluyor sadece.

Ryzen 7500F ve RTX 4060 Ti sisteme sahibim. Ultra ayarlarda test ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet masaüstü 144 Hz bunda bir sorun yok FIFA'da deneyince sadece öyle oldu bir de 120 Hz aldım FIFA'da FPS 120'ye sabitledim sanki daha akıcı oldu.

Forest da 160 170 FPS alıyorum denedim ve orada daha akıcı.

Sıcaklık değerlerin normal mi peki?

Evet bir sorun yok sıcaklıkta FPS dede yok 144 sabitliyorum 144 alıyor ama bazen düşüyor görüntü akıcı gelmiyor bana HDMI ile kullanıyorum bu yüzden G-SYNC açık değil bu yüzden olabilir mi?

FPS'i 120 veya o da olmazsa 60'a sabitle, dikey senkronizasyonu kapat, dinamik çözünürlüğü kapat bir de belki telli saç özelliğini biraz düşürebilirsin.

FPS'i 120 veya o da olmazsa 60'a sabitle, dikey senkronizasyonu kapat, dinamik çözünürlüğü kapat bir de belki telli saç özelliğini biraz düşürebilirsin.

Öyle daha kötü oldu sanki 144 Hz limitsiz FPS de daha iyi oluyor dikeyi açıkca sanki daha da iyi oluyor G-Sync'i merak ettim o acaba önler mi çünk 144'ten ara ara 139'lara düşüyor FPS no limite aldığımda 200 FPS görüyor saçı kapattım öyle deniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı