RTX 4060 Ti sistem iyi mi?

zazenya

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Fiyatlar iyice sapıtmadan hazır bir sistem almak istedim ve İtopya'daki hazır sistemi biraz özelleştirerek toplam maliyeti 25.750TL olan şu şekilde bir kasada karar kıldım:
Halihazırda efsanevi 1050 Ti - XEON3440 ikilisini kullanıyorum, epey de oldu. Gene şu anda da kullandığım iki tane Samsung CRG5 var elimde, yani 1080p kullanacağım yeni aldığım sistemi de.

İlerleyen süreçte ne gibi geliştirmelere öncelik vermeliyim böyle bir set-up'ta? Düşüncelerinizi ve eleştirileriniz paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine İtopya'da vok newyear 2 isimli bir sistem vardı çok daha ileriye yönelik ama sizin bütçeyi 3K aşıyor. Önerim o sistemdir bütçeyi zorlayabilirseniz onu öneririm 2K da 4 senesi rahat var çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yine İtopya'da vok newyear 2 isimli bir sistem vardı çok daha ileriye yönelik ama sizin bütçeyi 3K aşıyor. Önerim o sistemdir bütçeyi zorlayabilirseniz onu öneririm 2K da 4 senesi rahat var çünkü.

Bahsettiğim sistem özelinde bir yorumunuz var mı? Bu fiyatlarda başka alternatif de olur. Özellikle geleceğe yönelik, 2K ayarlar için. Çünkü 17-18k bütçe planlayarak başladım ve 25'e kadar çıkarak aslında bütçemi zorlamış oldum. Newyear2 en başında planladığımın bayağı bir üstünde fiyata sahip.

Biraz baktım dediğin fiyatta en makulü ve avantajlısı senin seçtiğin sistem sadece SSD ilerleyen dönemde yetersiz kalacaktır onun haricinde bir şey yok alacaksan şimdiden hayırlı olsun.

Biraz baktım dediğin fiyatta en makulü ve avantajlısı senin seçtiğin sistem sadece SSD ilerleyen dönemde yetersiz kalacaktır onun haricinde bir şey yok alacaksan şimdiden hayırlı olsun.
Elimde bi tane sata ssd var onu kullanırım diye düşündüm, o yüzden 1tb'a ilk etapta yükseltmedim. Teşekkür ederim yanıtların için.

7500F-4060 ikilisinin olduğu bir sistem daha mantıklı sanki. İleride ekran kartını değiştirirsiniz. Hatta bütçeyi biraz esnetebilirseniz 7500F-4060 Ti ikilisi daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı