RTX 4060 Ti sistemde yapılması gereken yükseltme nedir?

mhalildg

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda Gaming.Gen.TR'den bir hazır sistem aldım. Ükseltmelere ihtiyacım varmış gibi duruyor birkaç sorun yaşadım sizce ne gibi yükseltmelere ihtiyacım var?

Sistem Linki:

(Benim sistemde linkten farklılıklar var R5 5600 MPK yerine sadece R5 5600 var ve SSD ise 1TB)

Sorundan kastım aslında birçok sorun var. Örneğin RDR 2 ve PUBG oynadığım zamanlarda FPS 80 ve 144 arasında olmasına rağmen ufak takılmalar oluyor akıcılık hissiyatı yok. İşlemci boştayken 55-60 derecelerde geziyor. BIOS ayarlarından RAM'i 3200Mhz'ye çektim fakat bilgisayarı açtığımda mouse bile takılmaya pencereler yavaş açılmaya ve programların kendi kendine kapanması sorunlarıyla karşılaştım ve eski haline geri getirmek zorunda kaldım. Son zamanlarda RDR2 donmaya başladı FPS yüksek ama oyun çöküyor kendi kendine. Ayrıca bilgisayar arada mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor. Aldığım günden beri zevkle kullanamıyorum. Pişman olacak dereceye geldim. Artık uğraşmak istemiyorum bilen birine bir dükkana vesayre verip ne sorunu varsa halledilip geri almak düşüncesindeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı