RTX 4060 Ti sisteme ekipman tavsiyesi

Contento

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba, bilgisayar sistemimi toplayayı 6 ay falan oldu gerek yayın açtım gerek yüksek sistem gereksinimleri isteyen oyunları oynadım. Her neyse bazı ekipman eksikliklerim vardı, aslında benim düşündüğüm birkaç ürün var fakat sizlerin de önerebileceği ekipman tavsiyelerini duymak isterim.

Benim düşündüklerim;

Klavye
Mouse
Kulaklık
Kasa

Ekipman olarak, klavye, mouse, kulaklık, kasa ve bir tane de SSD almak istiyorum. Kasayı değiştirmemin sebebi kasada totalede 5 adet fan var ve yetersiz kılıyor, bir oyun açayım fanlar ses yapıyor aşırı rahatsız edici, ondan ötürü değiştirmek istiyorum.

Sistem özellikleri;

• İşlemci: 13th gen Intel(R) Core(tm) i7-13700KF, 3400 MHz, 16 çekirdek, 24 mantıksal işlemci.
  • Anakart: ASUS Prime B760M-K D4.
  • Bellek: kng Fury Beast 16 GB 3600 KF436C18BBA/16 (2 adet) 32 GB.
  • Ekran kartı: ASUS GeForce RTX 4060 Ti DUAL-RTX4060 TI-O8g 8 GB GDDR6 128bit OC HDMi3xdp RGB DLSS3 ekran kartı.
  • Sıvı soğutucu: ASUS ROG STRIX LC II 240 ARGB Aura Sync RGB 240mm adreslenebilir fansıvı CPU soğutucusu.
  • SSD: Samsung dısk PCI-e 1TB NVMe 980 MZ-V8V1t0bw 3500-3000MB/S-V-NANDMLC/500K-480K IOPS.
  • Kasa: ASUS TUF Gaming GT301 Gaming Gen TR Edition adreslenebilir RGB fanlıtemperli cam USB 3.1 VGA tutucu yok ATX oyuncu kasası.
  • Güç kaynağı: ASUS Prime AP-750G 80+ Gold 750W PCI-e 5.0 ve ATX 3.0 uyumlu 8 yılgarantili modüler güç kaynağı.
Toplam bütçe: ₺10.000 - ₺15.000

Son düzenleme:
Mouse dışında hiçbiri alınmaz. Böyle no name merdiven altı üretimlere marka basan firmalardan alışveriş yapmayın. Bu arada, çoğu kasada 5 tane fan var, fan sayısı soğutma için bahane sayılmaz bence tam olarak. Hangi parçalar daha çok ısınıyor ona göre bir soğutucu alabilirsiniz. Bütçe de belirtmemişsiniz, bütçe belirtirseniz çok daha iyi klavye ve kulaklıklar önerilecektir.

Merhaba, bilgisayar sistemimi toplayayı 6 ay falan oldu gerek yayın açtım gerek yüksek sistem gereksinimleri isteyen oyunları oynadım. Her neyse bazı ekipman eksikliklerim vardı, aslında benim düşündüğüm birkaç ürün var fakat sizlerin de önerebileceği ekipman tavsiyelerini duymak isterim.

Benim düşündüklerim;

Klavye
Mouse
Kulaklık
Kasa

Ekipman olarak, klavye, mouse, kulaklık, kasa ve bir tane de SSD almak istiyorum. Kasayı değiştirmemin sebebi kasada totalede 5 adet fan var ve yetersiz kılıyor, bir oyun açayım fanlar ses yapıyor aşırı rahatsız edici, ondan ötürü değiştirmek istiyorum.

sistem özellikleri;

• işlemci: 13th gen Intel(R) Core(tm) i7-13700KF, 3400 MHz, 16 çekirdek, 24 mantıksal işlemci.
  • anakart: ASUS Prime B760M-K D4.
  • bellek: kng Fury Beast 16 GB 3600 KF436C18BBA/16 (2 adet) 32 GB.
  • ekran kartı: ASUS GeForce RTX 4060 Ti DUAL-RTX4060 TI-O8g 8 GB GDDR6 128bit OC HDMi3xdp RGB DLSS3 ekran kartı.
  • sıvı soğutucu: ASUS ROG STRIX LC II 240 ARGB Aura Sync RGB 240mm adreslenebilir fansıvı CPU soğutucusu.
  • SSD: Samsung dısk PCI-e 1TB NVMe 980 MZ-V8V1t0bw 3500-3000MB/S-V-NANDMLC/500K-480K IOPS.
  • kasa: ASUS TUF Gaming GT301 Gaming Gen TR Edition adreslenebilir RGB fanlıtemperli cam USB 3.1 VGA tutucu yok ATX oyuncu kasası.
  • güç kaynağı: ASUS Prime AP-750G 80+ Gold 750W PCI-e 5.0 ve ATX 3.0 uyumlu 8 yılgarantili modüler güç kaynağı.

Gamepower ürünlerinden ne kadar uzak durursanız o kadar mutlu olursunuz.

Logitech G733 Kablosuz kulaklığı satın aldım, kulağıma küçük geldi ve ürün sıkıntılı çıktı onu iade ettim, daha sonrasında SteelSeries Artics +7 satın aldım kulağıma tam oturmadı rahat edemedim ve o üründe problemli çıktı. 4 yıl gamepower adlı markanın kulaklığını kullandım aşırı rahat ve güzeldi. Önerebileceğiniz başka marka tavsiyesi varsa yazabilirsiniz.

Logitech G733 Kablosuz kulaklığı satın aldım, kulağıma küçük geldi ve ürün sıkıntılı çıktı onu iade ettim, daha sonrasında SteelSeries Artics +7 satın aldım kulağıma tam oturmadı rahat edemedim ve o üründe problemli çıktı. 4 yıl gamepower adlı markanın kulaklığını kullandım aşırı rahat ve güzeldi. Önerebileceğiniz başka marka tavsiyesi varsa yazabilirsiniz.
Logitech g x pro alın. Baya büyük kulağınız varmış hocam 😃

Siz insanlar yardımcı olmak varken sırf konuşmak için konuşuyorsunuz ya komiksiniz bak cidden.
Ne alakası var. Gerçekleri konuşuyorum. Önceki kulaklıklar olmadığı için mediamarktan deneyip kulaklık seçmeniz en mantıklısı geldi. Bende 4 yıl Gamepower magnus v2 kullandım. Corsair void elite e geçtikten sonra hayat varmış dedim. Ama insan karşısına bir yargı koyduysa ne desek boş iyi akşamlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı